3ETH7ED :LINGENO ICIELEME BEDELING ÜNIOFFICIE, EMmn IM( Overleg-vergadering WF kreeg nieuwe voorzitter Officiële Mededelingen 1 Benoeming directeur Ir B- J- A. Sluis Per 1 februari ji. is benoemd tot d'r0cteur van Wilton-Fijenoord de heer ir B. J. A. Sluis. Met in- 9an9 van die datum werd hij te- vens benoemd tot directeur van e Rotterdamsche Droogdok Maatschappij. heer Sluis volgt daarmee de eer W. Bos op, die is benoemd algemeen directeur Sociale aken en Organisatie van RSV. an de directies van Wilton- 'jenoord en de Rotterdamsche r°ogdok Maatschappij blijven eel uitmaken de heren J. C. Melcherts en W. Zipp. a heer Sluis werd op 9 mei 928 te Delft geboren. In 1952 adeerde hij af als scheeps bouwkundig ingenieur aan de cechnische Hogeschool aldaar Sn hij trad in 1959 te Rotterdam 'n het huwelijk. 'Jh loopbaan begon hij in 1955 i] de NDSM te Amsterdam. Hij erd aanvankelijk geplaatst als .^functionaris Centrale Plan- ^9 Nieuwbouw en in 1957 a 9de zijn benoeming tot hoofd °ntagebedrijf afdeling Nieuw- °Uvv- In 1959 Werd hij als arste assistent van de direc- Ur Nieuwbouw, een functie e in 1962 gevolgd werd door die van hoofd tekenkamers van dezelfde afdeling en in 1965 door die van hoofd productie afdelingen Nieuwbouw. Van 1968 tot 1973 was hij adjunct-directeur Nieuwbouw om in 1973 hoofd bureau pro ductie, centrale planning en werfontwikkeling van RSV te worden. Vanaf 1 januari 1977 was de heer Sluis algemeen di recteur van de NDSM. Benoeming directeur W. Bos bij RSV De heer W. Bos werd in 1935 te Sneek geboren, bezocht na zijn HBS-tijd de Koninklijke Militaire Academie en haalde daarna het diploma hogere militaire vor ming (accountancy). Daarna deed hij een cursus Manage ment bij de Nederlandse Spoor wegen en bij Glacier Institute of Management Organisatie en methoden, Bosboom Hegener. De heer Bos begon in 1950 zijn loopbaan bij het Nederlandse leger bij het Corps Commando troepen. In 1956 aanvaardde hij bij de N.S. de functie van chef personeelszaken Oostelijk Ex ploitatiedistrict. Na achtereen volgens plv. hoofd van de cen trale afdeling Organisatie Ef ficiency, directeur Hogere Be- drijfsschool N.S. en hoofd van een sectie van de centrale per soneelsdienst te Utrecht te zijn geweest, ging hij over naar de RDM. In 1966 kwam hij daar in de functie van Hoofd Sociale Zaken om in 1970 te worden be noemd tot onderdirecteur en te vens coördinator Sociale Zaken Rijn-Schelde groep. In 1973 werd hij directeur van de RDM en in 1977 ook van WF. Per 1 februari jl. is hij nu be noemd in zijn eerder vermelde functie bij RSV. .V- Op 14 februari jl. heeft in het Clubgebouw de overlegvergade ring plaatsgevonden tijdens welke de voorzittershamer over ging uit de handen van de scheidende heer W. Bos in die van de nieuwe voorzitter, de heer ir. B. J. A. Sluis. De heer Bos nam ongeveer drie jaar geleden het voorzitter schap over van de toen vertrek kende heer Van der Vorm. De heer Bos constateerde onder meer: "De besprekingen met de Raad verliepen altijd op prettige wijze door de nuchtere, zakelij ke en ook kritische opstelling van de leden". Hij merkte op, dat er in die tijd veel is gebeurd en verwees in het kort naar de organisatori sche structuurveranderingen, die plaatsvonden en nog vin den. "Het onderwerp integratie is een beladen begrip en wij zijn daarover nog niet uitgepraat". Hij was blij met het positieve re sultaat in economische zin, dat WF het afgelopen jaar heeft ge boekt. De voorzitter van de Onderne mingsraad, de heer A. J. Etman, sprak vervolgens de komende man toe. Hij maakte de heer Sluis erop opmerkzaam, dat de ze nu de vierde voorzitter is in het 24-jarige bestaan van de WF O.R. Hoewel deze nu voorzitter is van de overlegvergadering en niet van de OR, zoals de nieuwe wet op de OR voorschrijft. De heer Etman wees op de historische waarde van de voor zittershamer. "Dat is een bol ha mer, in de scheepsbouw wel be kend, maar deze doet ook den ken aan één van de vorige voor zitters, die nogal gedrongen van stuk was. Deze heeft de hamer eens cadeau gekregen". Hij vroeg bij eventueel gebruik al leen de steel op te heffen om polsblessures in de toekomst te voorkomen. En hij besloot met te constateren, dat de OR bij de behandeling van de problemen een wat korte weg voorstaat bo ven alle formele procedures. In zijn afscheidswoord tot de heer Bos zei de heer Etman, dat de consequenties van de be noeming op 1 mei 1977 van de heer Bos nooit gezocht konden worden in de koppeling met het zijn van een rooie rakker. "Dat is altijd bij een wensdroom geble ven Hij haalde ook aan de waarde ring van hem voor WF. "Bij uw komst sprak u van een hoog waardige organisatie". De heer Etman liet ook de vorige voorzit ters, de heren Wilton en Van der Vorm de revue passeren. Hij had lovende woorden voor de lijn, die in de jaren is opge bouwd. Hij dankte de heer Bos en wenste hem een goede gezond heid toe met als besluit: "Ik hoop, dat u in uw nieuwe func tie bij aangelegenheden, die on ze locatie betreffen, niet gebruik zult maken van afstandsbedie ning". De heer Sluis meende, dat de tijd, die voor een overdracht kan worden uitgetrokken, eigenlijk altijd weer te kort is. "Maar la ten wij het erop houden, dat de ze nu net genoeg is. En hij besloot met: "Ik zal de meeste stappen moeten doen, maar ik hoop, dat u mij daarin enigszins tegemoet zult willen komen". ik

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 3