1 Gesprekken over internationale karakter van Wilton-Fijenoord 2 Het internationale karakter van een scheepswerf blijkt op het eerste gezicht uit de talrijke schepen, die uit alle windstreken de werf op zoeken voor het ondergaan van reparatie-werkzaamheden. Maar daarachter liggen of voet eraan geven de internationale be trekkingen tussen de werf-functiónarissen en de cliënten. Het gaat dan om commerciële- of handelsbetrekkingen, waaruit op den duur het verwen>en van de scheepsreparatie-en scheepsnieuw- bouw opdrachten moet voortvloeien. Het omgaan met uit alle delen van de wereld afkomstige mensen vereist een speciale instelling en mentaliteit van onze werfbevol- king. Net als het evolueren van de faciliteiten en outillage van de werf is ook het ontwikkelen van een dergelijke mentaliteit een gestadig groeiproces, dat ontstaat door het opdoen van jarenlange en'aring, met vallen en opstaan soms. Die internationale verwevenheid vindt ook zijn uitdrukking in het feit, dat veten hier werkzaam, soms lang tot zeer lang in het buiten land hebben gewoond. Het leek ons de moeite waard om een serie inten'iews te hebben met WF-functionarissen, die daarover hun in drukken kunnen weergeven. Later, na een overzicht van dit inter nationale aspect, ligt het in de bedoeling om een reeks gesprekken te hebben met buitenlanders, die hier bij WF zijn komen werken. Ook zij vormen een sterk internationaliserend element in onze WF- gemeenschap. De serie wordt geopend door een gesprek met de heer J. Noorder wier van de afdeling Reparatie, die geruime tijd in Portugal ver bleef in verband met het opzetten van de Linsnave-werf. Hij ziet zijn verblijf daar als een logisch uitvloeisel van het ontstaan en de (weder-)opbouw van het WF-bedrijf: een bron van ervaring, waar de wereld gretig naar kijkt. Hij vertelt logisch, stapsgewijs vanuit een technisch kunnen, gedragen door een economisch inzicht. Zijn verblijf in Portugal wortelde dus in het groeiproces van de WF- levensboom. Luchtfoto van Wilton Fijenoord

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 4