"Mensen wekken met goede outillage bedrijf tot leven" Directeur W. Zipp bij afscheid gepensioneerden: 7 'De persoonlijke inbreng van u allen heeft mede geleid tot de 5igen bedrijfssfeer. Het bedrijf Destaat immers niet alleen uit sen terrein met havens, gebou wen, machines en dokken. De mensen maken het bedrijf tot sen levend gebeuren. Doch zon- jer de outillage zou het niet gaan en die is bij Wilton- -ijenoord zeker goed", n zijn toespraak tot de gepensi oneerden, die in 1979 het bedrijf Hebben verlaten, legde het lid Ier directie, de heer W. Zipp, de klemtoon op de vervlechting ran de mens met zijn gereed schap en outillage, welke on misbare samenbundeling tot Dositieve resultaten moet lei- ten. Hij deed dat tijdens de af scheidsbijeenkomst in de kanti ne Hoofdkantoor op donderdag morgen 7 februari jl. l'Maar het gaat niet alleen om gepensioneerden", zei hij, 'want van de 137 scheidende A/F-medewerkers gaan er 41 met pensioen, 46 treden ver vroegd uit via de SUM-regeling 3n 50 verlaten het bedrijf ver vroegd in verband met herstruc- :ureringsmaatregelen". Diensttijden Er waren door hen respectabele diensttijden gescoord. Want 24 medewerkers waren 25 jaar of korter in dienst, 49 langer dan 25 jaar maar korter dan 40 jaar, 18 hadden tussen de 40 en 50 jdienstjaren, terwijl er zes meer dan 50 dienstjaren achter hun haam hadden staan. Een gezellig babbeltje achteraf De heer Zipp kon zich zeer goed indenken, dat het na zo'n lange inbreng in het bedrijf niet mee valt om het te verlaten, "leder van u heeft op zijn eigen manier, die inbreng jarenlang geleverd. Nu heeft u naar het afscheid toegeleefd. Een afscheid, dat door sommigen als positief wordt ervaren, anderen hebben het er minder makkelijk mee. Maar de medaille heeft een keerzijde: u kunt nu heel fijne dingen gaan doen". Hij memoreerde, dat de schei dende WF-ers gelukkig een lan ge periode van hoogconjunc tuur hebben mogen meemaken. "Daardoor heeft u ook geholpen mee te bouwen aan het hechte stelsel van sociale voorzienin gen waardoor het nu mogelijk is, dat sommigen onder u eer der kunnen en mogen uittreden dan de pensioengerechtigde leeftijd eigenlijk aangeeft". Realiteit De heer Zipp zag het als een harde realiteit, dat het huidige personeel er met alle inzet alles aan moet doen om het bedrijf in stand te houden. Maar zijn toonzetting was toch positief, toen hij eraan toevoegde: "Het kan best lukken, want het afge lopen jaar was WF uit de rode cijfers. De komende jaren moe ten wij ons inspannen om die lijn vast te houden". Het vertrek van deze groep heeft ook een schaduwzijde. "Met uw vertrek verlaat een schat aan ervaring het bedrijf. Ik hoop echter, dat u Een propvolle kantine Een aandachtig deel van het gehoor Praatje met de heer Zipp

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 9