Surveybeurt voor "Aurora" "Eraclide" werd "Wisteria" 8 WF-wimpel Trots blijken de mannen op het feit, dat de WF-wimpel zo fier heeft gewapperd in Portland, Engeland. "Wij waren daar de non-commissioned Dutch built Indonesian war-vessel". Met de Indonesiërs samengesmolten tot één grote, hechte familie heeft men gedurende de "tri als" de nodige huzarenstukjes uitgehaald. Algemeen wordt het uitvallen van wachtcommandant Van de Berg als een gemis ervaren. "Hij bezeerde zich vóór het in schepen en kon niet mee. Maar dat men het jammer vindt, dat hij nu niet aanwezig is, zegt uit eraard niets ten nadele van zijn opvolger". Een gewaardeerde kracht aan boord blijkt ook schipper Schaap te zijn, die ve le zaken moet runnen en dat prima doet met zijn Indonesi sche collega. "En dan zijn er de kwartiermeesters Kees en Fred, onmisbaar tijdens het klaverjastoernooi Zo gaat alles aan boord zijn gangetje, maar niet vanzelf. Er is veel inzet voor nodig en de lekkere nassi-schotèl 's avonds is dan ook echt verdiend. Vlak na de maaltijd wordt Den Hel der weer bereikt. De comman dant staat nog steeds op de brug en neemt het heft nog vaster in handen. Hij is één en al concentratie. Kort klinken zijn aanwijzigingen, rustig vooral ook. Hij meert het schip af, zonder hulp van een sleep boot. Het gaat allemaal als vanzelfsprekend. Zeemansschap In ieder geval is het een knap staaltje zeemansschap om dit te "flikken" met een schip, dat je nauwelijks vier weken kent. Maar KTZ Ente van Gils heeft het schip in zijn macht en wij herhalen zijn woorden van die ochtend: "Een uitstekende ma noeuvreerbaarheid Het avondlijk duister neemt de "Malahayati" in zijn armen. Zij wiegt zachtjes langs de kade. De bemanning staat de volgen de ochtend weer een intensie ve dagtaak te wachten. Het zijn mannen van Jan de Wit, die het allemaal wel weten te klaren en zeker met een WF-product, want de korvetten zijn uitste kende, doelmatige schepen, zoals WF gewend is deze te bouwen. Dag "Malahayati", de "Nala" ligt alweer te wachten. De bulkcarrier "Aurora" deed WF aan voor het ondergaan van een onderhoudsbeurt. Ei genaar van dit 155.000 dwt me tende schip is de bekende En gelse maatschappij P O Bulk. Onlangs kregen wij de 136.000 dwt metende tanker "Eraclide" aan de werf voor het onder gaan van een verkoopdokking. Tijdens deze dokbeurt werden de nodige survey-werkzaam- heden uitgevoerd, waarna het schip onder de nieuwe naam "Westeria" weer zee kon kie zen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 10