"Alle zeilen bijzetten ter wille van marktpositie" Directeur W. Zipp bij jubilea: 10 Toespraak van de heer Zipp "In het maatschappelijke leven doen zich wel eens strubbelin gen voor, die een nadelige in vloed kunnen hebben op de po sitie van de onderneming. Het zijn momenteel economisch gezien beslist geen makkelijke tijden". Het'lid der directie, de heer W. Zipp, sprak een ernstig woord tot de jubilarissen op vrijdag morgen 28 maart jl. in de kanti ne Hoofdkantoor. "Het is vandaag-de-dag geen gemakkelijke zaak een bedrijf in leven te houden. De verwik kelingen uit het recente verle den hebben veel schade toege bracht aan onze marktpositie, met name die van onze afde ling Reparatie. De brief van de directie aan alle medewerkers heeft nog eens op de nadelige effecten van een en ander ge wezen". Hij wees er vervolgens op, dat de in het bedrijf ontstane te genstellingen in ieders belang moeten worden overbrugd. De heer Zipp sprak na zijn inlei ding de jubilarissen ieder per soonlijk toe. Timmerwinkel Een scheepsbeschieter met 50 dienstjaren was indertijd in Schiedam begonnen om vervol gens in de timmerwinkel aan de Westkousdijk te worden te werk gesteld. "U toonde zich altijd een zeer secuur en vakbe kwaam man, waardoor u hoog waardig werk kon worden toe vertrouwd". Hierna sprak hij de jubilarissen met een 40-jarig dienstverband toe. Iemand was opgeklommen tot projectbaas. "Onder andere op de tweede door ons ge bouwde kruiser De Ruyter bleek u goed met electrische apparaten overweg te kunnen. In die richting bekwaamde u zich steeds meer". Een elec- trisch lasser begon als bikker. "Lassen leerde u later, vooral in het pijpleidingswerk. U be heerst de moeilijkste technie ken. Dat is belangrijk voor onze marktpositie: zo handig en goedkoop mogelijk werken door gebruik te maken van de hoogwaardigste en meest effi ciënte methoden. In uw vrije tijd tekent u graag portretten en u bent ook nog lid van ver dienste van een hockey- vereniging". Een voorbeeld van opklimmen door eigen kracht noemde de heer Zipp de loopbaan van een boekhouder. "U begon als hel per in de koperslagerij, maar kreeg een ongeluk. Door avondstudie behaalde u diver se waardevolle diploma's en werd een zeer gewaardeerde kracht op onze afdeling Be- drijfsboekhouding F A". Een bankwerker pleegt gede gen onderhoud aan de draai banken in de machinefabriek Reparatie. "Dat doet u zeer tot tevredenheid. Bovendien bouwt u door uw komische no ten mee aan de goede sfeer in het bedrijf. Dat beoordeel ik als zijnde van veel waarde". Een project-voorbereider was al de vierde generatie uit een familie bij WF werkzaam. Van deze telg bracht hij waarderend de avondstudie HTS onder de aan dacht. "En voorts staat u be kend om de nodige kwinksla gen om het moreel van de afde ling begroting op peil te hou den". Pijpleidingenwerk Een tekenaar/werkvoorbereider Nieuwbouw heeft veel te ma ken met pijpleidingenwerk. "Vooral in het marinewerk heeft u het nodige gedaan. Dat is echt hoogwaardig werk, waarvan wij het bij WF moeten hebben". Hij knikte waarde rend. Van een administrateur Materials Management bracht hij het feit onder de aandacht, dat deze via de Bedrijfsschool bij WF was gekomen. "Een goede zaak, zo'n vakopleiding. U bent later ook tijdschrijver in de Machinefabriek II geweest. Ook maakte u elf jaar lang deel uit van de Ondernemingsraad". "Ook u werkt thans bij de afde- Felicitatie van de heer Zipp

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 12