11 Persoonlijk toespraakje i ling M.M." Hij sprak een tech- nisch administrateur van die afdeling toe en wees op het be lang van het behalen van een diploma aan onze Bedrijfs- school. "U werd bankwerker en later monteur. Nu zorgt u voor de verwerking en opslag van de i reserve-delen voor de korvet ten. U doet het goed". "Deuren maken wij tegenwoor dig niet meer zelf", constateer de de heer Zipp enigszins spij tig bij het toespreken van een ischeepsbeschieter. "U kende het houtbewerkingsvak al van af het prille begin. Uw speciali teit was dat werk in de koel- en jvrieskamers aan boord van :i schepen en vooral de deuren daarvan. Ook u bent lang lid ijvan de OR". Nadat de burgemeester aan de i jubilarissen de Koninklijke On derscheidingen had uitgereikt en in verband met andere werk- zaamheden de bijeenkomst i[had verlaten, sprak de heer i| Zipp de jubilarissen met 25 dienstjaren toe. Marine "U gaat in uw leven uit van het li standpunt: wat je doet, moet je goed doen". Hij knikte instem mend. "Dat komt u als contro- leur van de Kwaliteitsdienst I Nieuwbouw goed van pas, i. want u controleert al het van buitenaf door derden aangele id verde materiaal voor de door ons te bouwen marineschepen. Dat is belangrijk werk. Daar- r naast bent u een fanatiek spor- l ter en beoefent het wielrennen en de voetbalsport. Bovendien bent u commissaris van de Wil ton Automobiel Club". Het marinewerk kwam ook naar voren bij het toespreken van de chef Technische Dienst B.D. "U heeft veel op de door ons gebouwde mijnenvegers gewerkt. Daarnaast wist u alles van de MAN-motoren af, die wij bouwden. Ook was u lange tijd lid van de Ideeënbuscommis sie. Een mooie loopbaan". Koopvaardij Een electrisch lasser uit de Nieuwbouw had op talrijke koopvaardij- en marineschepen gewerkt. "Laatstelijk leverde u uw inbreng aan de deuren en de fundaties van de korvetten en al wat dies meer zij. In uw vrije tijd bent u als natuurlief hebber veel op het strand en in de duinen te vinden. Prachtig". Respect had hij ook voor een bankwerker uit de Reparatie. "U bent iemand die zeer veel voor het bedrijf over heeft. U bezit ook veel liefde voor het vak en heeft plezier in het werk. Dat doet mij goed". In het ke- telmakersvak was een project baas begonnen. "U deed uw in trede bij de Apparatenbouw, maar ging later over naar de Reparatie. U was duidelijk ie mand, die vooruit wilde. U staat bekend om uw positieve inzet. Daarnaast maakte u zich ver dienstelijk in het vakbonds werk". Een goede inbreng levert ook een electrisch lasser uit de Nieuwbouw, afdeling Montage. "Jammer genoeg tobt u wat met de gezondheid, maar ge lukkig kunt u zich in de week einden goed afreageren langs de lijn bij de voetbalclub SFC". "U heeft de naam een zeer goed ijzerwerker te zijn. Dat deelde de heer Zipp een mede werker mee, die zijn dagtaak aan boord van schepen in de Reparatie uitvoert. In uw eigen tijd besteedt u gaarne uw aan dacht aan uw eigen boot". "U bent een uiterst bekwaam lasser". Zo prees hij een elec trisch lasser die van de Nieuw bouw naar de Reparatie was overgegaan. "U kent alle eisen van de classificatiebureaus en het Stoomwezen". Reparatie Een fitter was als leerling in dienst gekomen. "Nu bent u een volleerd pijpfitter in de Re paratie, die een goede inzet toont. U bent ook iemand, die ondanks tegenslagen weet door te gaan". "U is de derde generatie uit een familie bij WF. Ik vind het leuk, dat men zich aan een bedrijf verknocht voelt. Dat is een goe de zaak, zonder daarbij aan overdreven clubgeest te doen, want gevoel voor je bedrijf of je werk is een positieve zaak", zei de heer Zipp tegen een bank werker, die zich na zijn oplei ding aan de Bedrijfsschool tot een uitstekend bankwerker had ontwikkeld. "En in uw vrije tijd was u als zwemmer een be kend schoonspringer". Een ad ministrateur van de Perso neelsdienst werd gekenschetst als een all-rounder. "Door veel studie maakte u zich de sociale wetgeving en modern beleid personeelszaken eigen. Ook leerde u Turks en de keuken uit dat land te waarderen!" De schipper van de drijvende kraan Mammoet was als bij- schipper op de vroegere bok Lama begonnen. "Dat was in Rotterdam. Vervolgens kwam u op onze vroegere bokken Tita- nia en Titan. De Mammoet is een handig apparaat, dat wij echter zo goed mogelijk moe ten gebruiken om rendabel te kunnen werken". De heer Zipp besloot zijn toespraken door een woord van waardering tot een electro- monteur uit de Technische Dienst. "U bent een kalm mens, die ons electrisch hand gereedschap goed onderhoudt. De verstandhouding met uw collega's is prima. Bovendien staat u te boek als zijnde zeer hulpvaardig. En daarvan moe ten wij het tenslotte in een dienstverlenend bedrijf ook naar de cliëntenkring toch heb ben". Het opspelden van het WF-insigne

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 13