"Lange dienstverbanden: een bewijs van goede relatie" Burgemeester Te Loo bij jubilea: 15 jaar terug in de geschiedenis. "Het was hier een bijzondere situatie in 1940. Deze vroeg om veel veerkracht, ook van de werknemers. Sinds die periode, '40 - '45, is er heel wat veran derd; met name in de positie van de werknemer. U kunt dat tijdsbestek nu goed overzien. Ik vind het een goed uitgangspunt hier te onderlij nen, dat er in die positie sinds toen een grote verbetering is gekomen". Onderscheidingen Hierna ging de heer Te Loo over tot het namens Hr. Ms. de Koningin uitreiken van de Ko ninklijke Onderscheidingen aan de jubilarissen met een 50- jarig en een 40-jarig dienstver band. Hij sprak de te decoreren werknemers ieder afzonderlijk uitvoerig toe, ook namens zijn collega's uit Rotterdam en Vlaardingen voor wat betreft hun ingezetenen onder de jubi larissen. Tot de heer v.d. Wel (50 jaar), zei hij: "Als je aan je eigen kin deren of kleinkinderen denkt en die als 15-jarigen voor je ziet, dan zeg je: gut, toen al Toespraak van burgemeester Te Loo Want u begon op 15-jarige leef tijd al te werken. Inderdaad: het moment dat je in die tijd voor het eerst de lange broek ging dragen. In ieder geval: u heeft zich ontwikkeld tot een plichts getrouw en kundig vakman". De overige jubilarissen, die een Koninklijke Onderscheiding mochten ontvangen, hadden een dienstverband van 40 jaar. Van de heer Andriese wist hij, dat deze nog aan de tweede kruiser de Ruyter had gewerkt. "Ja, met elkaar heeft u hier een heel stuk geschiedenis ge schreven. Nationaal gezien zit ten wij dan ook in het gebied, waar het hardst en gevarieerd wordt gewerkt: een gebied dat méér dan een evenredige in breng levert". "Je kunt niet alles van over heidswege regelen", was zijn stelling tot de heer Van Gils, die door zijn activiteiten in het verenigingsleven mede gestal te geeft aan de samenleving. "En, u bent een graag gezien en gewaardeerd medewerker". De burgemeester prees de avondstudie van de heer Jong bloed. "U heeft het MBA- diploma 's avonds weten te ver werven. Daarvoor heb ik be- "Ondanks vele stormen, ook in ons maatschappelijke bestel, zijn er hier bij WF zeer lange dienstverbanden ontstaan. Dat is de moeite waard om bij stil te blijven staan". De burgemeester van Schie dam, mr. G.J. te Loo, nam vrij dagmorgen 28 maart jl. in zijn toespraak tot de jubilarissen als centraal thema "het lang durige dienstverband". "De langdurige verbanden, die i in de werksituatie zijn ont staan, zeggen iets over de rela tie naar beide kanten. Toch zul len die verbanden in de toe komst korter worden, want er wordt aan twee kanten aan geknabbeld. Enerzijds wordt men door verlenging van de leerplicht steeds later in het ar beidsproces ingeschakeld en aan de andere kant ziet men steeds meer de neiging tot ver laging van de pensioengerech tigde leeftijd". De burgemeester dook zo'n 40 Het opspelden van een Koninklijke Onderscheiding

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 17