Enthousiasme en fijne sfeer succesformule van Gemengd Koor WF 16 wondering en waardering, want het vergt heel wat disci pline, ook ten aanzien van het gezin". Humor De faam van de heer Jansson in het maken van humoristi sche opmerkingen deed de bur gemeester enigszins op zijn hoede zijn. "Komt u maar rustig naar voren. Ik zal wel zien wat u voor mij in het vat heeft". Hij prees zijn nauwge zetheid in het machinale werk in de afdeling Reparatie. Ook nam hij de loopbaan van de heer Mulder onder de loupe. "U doet als projectvoorbereider analyserend werk en wel op een nauwgezette manier. Daar naast heeft u de eigenschap de stemming er op uw afdeling te kunnen inhouden, prima "Bij de heer Sassen raken wij een element in de productie, dat mij wel aanspreekt. Het vakmanschap en specialisatie in het Marinewerk, dat vroeger hier zo bekend was en dat men nog steeds aantreft. Door auto matisering raakt het begrip vakmanschap steeds meer in werkend Nederland op de ach tergrond, maar hier treffen wij het nog volop aan". De precisie van de heer Sprong als oud-bedrijfsschoolleerling sprak hem wel aan. "Maar be halve in uw werk verdient u ook uw sporen in een wijder milieu: namelijk in het CNV en in de wereld van de Gereformeerde Kerk, waar u veel tijd en ener gie instopt. Deze motivatie is een zeer positieve zaak". werker". Hierna zegde de heer Te Loo op verzoek van de heer Zipp toe namens het bedrijf dank aan Hare Majesteit uit te brengen voor de ontvangen onderschei dingen. Ook bij de heer Van de Struis memoreerde de burgemeestei het Marine-element bij WF. "Als uitstekend vakman staat u ook goed bekend bij uw colle ga's en superieuren. Kortom u is een zeer gewaardeerd mede De gedecoreerden met hun echtgenotes Zomaar een donderdagavond in Schiedam. Het is koopavond en het zachte weer zorgt voor een gezellige drukte in het stadscentrum. Bruisende acti viteit is er ook in het gebouw Christelijke Sociale Belangen aan dé Lange Haven, waar de leden van het Gemengd Koor Wilton-Fijenoord wekelijks hun vocale krachten bundelen. Rei ne amateurs, maar wel met een hoofdletter A, want wie een re petitieavond van het koor bij woont, moet wel onder de in druk komen van wat men hier door enthousiasme en inzet weet te bereiken. Wat meteen bij binnenkomst opvalt, is de gezellige, onge dwongen sfeer. "Ja", zegt de voorzitster, mevrouw Van Slie- dregt, die ons hartelijk verwel komt, "de sfeer is bijzonder goed. De repetities zijn ook al tijd druk bezocht. In totaal heb ben we ongeveer 50 leden, waarvan er vanavond zo'n 44 gekomen zijn". Voordat de re petitie begint wordt er door de leden druk bijgepraat..Op deze avond dient ook de maandelijk se contributie te worden vol daan. Er is een apart spaarpot je voor speciale gelegenheden. "Zo gaan we op 6, 7 en 8 juni naar Duitsland", vertelt me vrouw Van Sliedregt niet zon der trots. "We zijn door het ge meentebestuur van de stad Esslingen uitgenodigd voor het geven van een concert aldaar. Een spannende gebeurtenis waar we reikhalzend naar uit zien". Gezelligheid De leden van het koor zijn ken nelijk nogal honkvast, want menigeen zingt al meer dan twintig jaar onder het vaandel van WF. De motieven zijn verschillend. Voor één van de dames is het vooral het gezellige avondje uit dat telt. "Je leeft er naar toe, el ke week weer. Er zijn wel vrou wen die het 's avonds te ge vaarlijk vinden om over straal te gaan, maar ik laat me er niel door weerhouden". Een andere dame die al 23 jaar lid is, kwarr bij het koor om wat afleiding te Dirigente Van Bommelen slaat de juiste maa

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 18