17 Zingen van het blad zoeken na een moeilijke perio de, weer een ander kwam met het koor in contact omdat haar man werkte bij WF en een da me die tevens al vele jaren lid is van het Schiedamse Senetu- te koor stelt zeer beslist: "als je niet meer zingen kunt, dan ben je ver weg". Als de dirigente, mevrouw Van Bommelen, het podium beklimt en met haar dirigeerstokje op de lessenaar tikt, is er geen tijd meer om te praten. De dames en heren nemen hun plaatsen in en de mappen met bladmu ziek komen voor de dag. Alle sopranen zitten links van de di ligente, de alten rechts en recht voor haar de tenoren en «bassen, die ze dus extra goed in de gaten kan houden. Zo af en toe krijgen de heren "een weeg uit de pan" als het niet he lemaal goed gaat. Ja, de diri gente heeft er zogezegd "de Jwind onder", zij het op een heel {.prettige manier. "Zo dames en heren, borst vooruit, rustig in- en uitademen. We beginnen met een toonladdertje in C". Na wat ademhalingsoefenin gen en het zingen van gebro ken accoorden zijn de stem men los en kan begonnen wor den met het eerste nummer. Een moeilijk Italiaans stuk, dat overigens keurig door de pia niste wordt begeleid. Het twee de lied, "Judex", lijkt het koor op het lijf geschreven. Een ge dragen werk, dat zeer gevoelig en geconcentreerd wordt ge bracht. Het klinkt als een bel letje, ook al is de dirigente nog niet helemaal tevreden, "Die F is nog niet goed en ik wil jullie nog even horen, alten". Veelzijdig Als we in de pauze met haar praten, zegt zij overigens zeer tevreden te zijn over de vocale prestaties. "Dit koor is bijzon der veelzijdig. Je kunt bijna al les met hen zingen, operette, opera en kerkmuziek. Er is ook inspraak wat de reper toirekeus betreft. Ik vind dit heel belangrijk. Als men een bepaald stuk erg mooi vindt, wordt het mooier gezongen". In de pauze zitten een paar bassen en tenoren gezellig te keuvelen bij een kop koffie of een flesje pils. Een man die tij dens het zingen steeds met zijn voet de maat meetikt en die een zeer lage baspartij zingt, vertelt: "Mijn vrouw zat al jaren op het koor. Ik kwam haar meestal afhalen en bleef dan even luisteren. Op den duur hebben ze me overgehaald om mee te gaan doen". Een van de andere heren is afkomstig uit het koor van de "Porceleyne Fles" uit Delft. Toen dit koor werd opgeheven, nam de diri gent van dat koor, die destijds ook het WF-koor onder zijn hoede had, hem mee naar Schiedam. Hilariteit Een dame is sinds een week te rug bij het koor, na anderhalf jaar te zijn weggeweest. "Ik ben blij dat ik weer terug ben. Ik heb ergens anders gezon gen, maar daar kon ik het toch niet vinden. Die sfeer hier, de liedjes en de gezelligheid, dat mis je hè". Opvallend is het dat men over het algemeen thuis weinig zingt. Een dame die schertsend en tot grote hilariteit van de overige koorleden vertelt dat zij graag in de badkuip oefent, corrigeert die opmerking weer snel, bang om serieus geno men te worden. Een andere da me zegt peinzend: "Vroeger zong ik wel bij de afwas. Te genwoordig niet meer, waarom weet ik eigenlijk niet. Mis schien heeft het iets met de huidige tijd te maken". Het jongste lid van het koor is net in de dertig, het oudste een zeer krasse dame van 81Elke week komt zij trouw van Rotterdam-Overschie met bus en tram naar Schiedam. Zij zingt nog steeds een heldere sopraan-partij. "Je kent dat lied toch", zegt ze met pret-oogjes, "mijn allerliefste klein so- praantje, waar ik mee wandel de in het laantje". Ze zingt het met luide stem en vertelt ver volgens dat haar dochter ook nog bij het koor gezongen heeft. "Die zit nu bij een orkest je, dus als je nog eens een feestje hebt Voordat de repetitie hervat wordt, praten we eventjes met de pianiste, die naast het koor WF nog enkele andere koren in de omgeving muzikaal on dersteunt. "Het vraagt veel stu die, zeker wel twee uur per dag. Maar ik doe het graag, evenals zingen trouwens". Als iedereen zijn of haar plaats weer ingenomen heeft, wordt een massaal "lang zal hij leven" ingezet. Het is bestemd voor één van de mannen, die ja rig is en speciaal zijn verjaar dagsfeestje heeft verzet om toch maar op de repetitie te kunnen zijn. Het is tekenend voor de toewij ding van de koorleden. Hun ent housiasme en inzet werpen duidelijk vruchten af, want het feit dat het koor meer aanbie dingen voor concerten krijgt dan het kan verzorgen, is alleen maar een goede zaak! |-let betalen van de contributie penningen Gezellig babbelen in de pauze

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 19