Harmonieus concert van Harmonie in Stadsgehoorzaal 18 De Jeugdharmonie zette haar beste beentje voor Met een vlotte mars zette de Jeugdharmonie van WF zater dagavond 22 maart jl. het jaar lijkse concert in de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen in. De pit die de jeugdige muzikanten daarin legden was haast "epi demisch" te noemen voor de hele avond. Althans, de mars werkte aanstekelijk en vond als het ware later bij het "grote" orkest en de tamboers even zeer weerklank. Maar "de jeugd" toonde méér te kunnen, dan alleen het steengoed spelen van een mars. Want de erop volgende Suite klonk puntgaaf: in het eerste deel een opvallende middeleeuwse klankkleur in de Provengaalse dans om vervol gens teder over te gaan in een slepend wiegeliedje, waarna het speelse ritme opdook van onder de brug in Avignon. Voor al de leuke slageffecten vielen daarin op, met een heuse echo vanonder de brug Trompet De longcapaciteit kon vervol gens getest worden in een "Trumpet tune". De muzikan ten o.l.v. dirigent W. Vos gingen er met volle overgave tegen aan: de klanken van het koper logen er niet om, maar evenmin die van de overige instrumen ten. Fantastisch. En later bij het Spaanse "Costa Brava" zag je de stieren, matadores en noem maar op om je heen wer- Concentratie bij de grote Harmonie velen. De ritmiek van de sam baballen vuurde het hele orkest aan, olé! En de in stemming gebrachte zaal klapte vervol gens gretig mee op de maat van He's got the whole world Nou, de wereld zat voor de pauze vol stemming, daar in die Stadsgehoorzaal. Debet daaraan was eveneens het optreden van de "grote" Harmonie, die de gewoonte ge trouw vóór de pauze het klas sieke gedeelte afwerkte. Dat optreden begon o.l.v. dirigent P. van Vliet met de ouverture in C van Catel. Vooral de afwisse- lingsdynamiek in dit werk kwam zeer tot haar recht door de strakke directie, waardoor de plotseling vallende stiltes nog sterker werden geaccentu eerd. De buitelende effecten van de door elkaar huppelende thema's in de First Suite in Es van Holst kwamen spranke lend de zaal in. Italiaanse invloeden waren kenmerkend voor Sinfonia van J.C. Bach: een luchtig stuk in drie delen, waarin Nico Boon zich in een solopartij op de ho bo gevoelig kon manifesteren. De bruisende dynamiek van de grote stad kwam in City of Spi res op de luisteraar af met er tussendoor stille plekken van parken om op adem te komen. Pauze Daaraan waren de muzikanten na hun prachtige vertolkingen ook toe. Na de pauze namen de leden van het Tamboerkorps WF het heft in handen. Het door de trommelstokken ge vormde heft werd muzikaal om klemd door de tamboers o.l.v. hun leraar H. Meijer, die tijde lijk de plaats innam van de tamboermaïtre J.M. Rissema. Deze roffelde zijn partij bij de tamboers mee, omdat diverse leden in verband met vakantie afwezig waren. De groep gaf weer een uitvoerig beeld van zijn kunnen door het de monstreren van vele slagwisse lingen en tempoveranderingen. Na dit aantrekkelijke gebeuren was de beurt weer aan de Har monie. Fraai was de vertolking van Monuments of the Nether lands van Louis Andriesen, waarin geraffineerd het Merck toch hoe Sterck uit Valerius Gedenkklanken zat verweven: gespierde mannentaal uit barstend uit de met vaardig vakmanschap beheerste in strumenten. Gemakkelijk in het gehoor lag ook Italian Festival van Glenn Osser met de trompet-"solo" van Marijke en Wim, met naar het schijnt nog steeds nagalmend effect tus sen beide trompetten In ie-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 20