De inzameling van chemische afvalstoffen en olie 20 Het blijft voor al onze mede werkers een zaak om onnodige risico's te vermijden en onveili ge situaties te voorkomen en/of op te heffen. In toenemende mate dienen veiligheidsvoorzieningen in ontwerp, in voorbereiding en ter uitvoering van het werk ge nomen worden, terwijl het dra gen van persoonlijke bescher mingsmiddelen dient te wor den gestimuleerd. A.P. Op verschillende plaatsen op ons bedrijfsterrein komen af valstoffen vrij, waarvan het lo zen in het riool of het onge controleerd storten op een stortplaats niet verantwoord is en bij de wet verboden. Om tot een doelmatige afvoer en verwerking van deze af valstoffen te komen is het no dig dat zij gescheiden worden ingezameld. Daarom is op ons bedrijf een inzamel systeem ontwikkeld, waarbij: 1. In verschillende afdelin gen vaten geplaatst zijn of worden, die bestemd zijn voor het inzamelen van deze stoffen; 2. boven deze vaten een bord geplaatst wordt dat aangeeft welke afvalstof fen daarin gestort mogen worden; 3. per produktie-afdeling een persoon belast is met de aan- en afvoer van de va ten, de administratie en het geven van informatie; 4. de naam van de bovenge noemde persoon op het bord medegedeeld wordt. Wij verzoeken u om van deze vaten goed en zorgvuldig ge bruik te maken. Wanneer iedereen meewerkt bereiken wij ons doel: een schoner milieu. Waarom een speciaal systeem? Opvallend zijn de kleuren van de vaten. Achter al deze kleu ren zit een compleet uitge werkt "systeem", dat tot doel heeft de afvalstoffen op een goede en doelmatige wijze in te zamelen, op te slaan, af te voeren en te verwerken. Het systeem berust op een coderingslijst. De afvalstoffen zijn verdeeld in groepen; elke groep heeft een eigen code en een eigen kleur. Vandaar die gekleurde vaten!. Het is om verschillende rede nen noodzakelijk om deze in deling te maken en de groe pen apart in te zamelen: 1. Sommige groepen reage ren met elkaar, waarbij veel warmte of zelfs giftig gas kan vrijkomen. 2. Verschillende groepen worden vaak weer anders verwerkt. Dat blijkt o.a. uit de kolom afvoercode van de tabel. Zouden deze groepen worden samenge voegd, dan is de verwer king meestal niet meer mogelijk. 3. Agressieve stoffen mogen niet in metalen vaten gestort worden. Inzameling Het is natuurlijk niet zo dat in alle afdelingen alle op de lijst voorkomende stoffen geprodu ceerd worden. Per afdeling ko men meestal enkele stoffen voor. Komen deze stoffen re gelmatig vrij, dan zijn in die af deling voor deze stoffen vaten geplaatst, zogenaamde "standvaten", komt de stof maar een enkele maal voor, dan wordt er voor die stof op dat ogenblik een vat aange vraagd, een zogenaamde "inci denteel vat". Die afdelingen welke nog niet benaderd zijn voor dit inzamel systeem, maar menen dat zij daarvoor in aanmerking ko mende stoffen hebben aan te bieden, gelieve in overleg te tre den met de Magazijndienst. Werkt allen mee! Tenslotte nog een verzoek. Ga zorgvuldig om met afvalstof fen, soms zijn ze giftig, explo sief of brandgevaarlijk. Niet voor niets willen we ze uit ons milieu houden. Alleen wanneer iedereen meewerkt zal het ons lukken dit inzamelsysteem goed te laten functioneren met als doel: "Een schoner milieu". ANDERE STOFFEN? vraag het aan. i tiaiMflu tel 3331 ANDERE STOFFEN' vraag het aan: «I 3331 Commissie Milieuzaken WF A.P.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 22