28ste WF-Bedrijfsjournaal zat vol variatie 21 Sfeervolle winterse beelden openden het 28ste Wilton- Fijenoord Bedrijfsjournaal, dat op maandagmiddag 31 maart jl. in de Rotterdamse Doelen in première ging, nadat de heer Van de Bosch van de afdeling Personeelsdienst de in groten getale opgekomen oud WF-ers en hun echtgenotes van harte welkom geheten had. De prachtige plaatjes, die fil mer Kienhuis op en rond het werfterrein geschoten had, ga ven de koude winter van 1979 haast iets lieflijks. Lieflijk was de winter zeker niet voor de mannen die in een de cor van sneeuw en ijspegels bezig waren met het repareren van een flinke bodemschade aan de "Kozara". Hoe bar de weersomstandigheden ook mogen zijn, bij WF gaat het werk gewoon door. Imposant was het indokken van de "Narwhal". Met zijn gi gantische afmetingen paste dit offshore-vaartuig maar net in het 160.000 dwt dok 8. Vanuit een kraan was deze operatie op boeiende wijze gefilmd: pre cisiewerk, waarbij slechts een luttel aantal centimeters tus sen het schip en de dokwand overbleef. <offie en gebak in de pauze Welkomstwoord door de heer Van de Bosch Uiteraard werd ook aandacht besteed aan het 125-jarig bestaan van Wilton. In vogel vlucht werd getoond hoe - zo als de heer L.F. de Ronde het in zijn gesproken commentaar treffend uitdrukte - "het bedrijf uitgroeide tot een wereldbe kende scheepswerf". Ook waren opnamen gemaakt bij het uitreiken van de herinne ringstegel ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan. Een fraai aandenken, dat, getuige de ve le tevreden reacties van gefilm de werknemers en oud werknemers, goed in de smaak viel. Klappermelk Toepasselijke muziek leidde de tewaterlating in van het derde korvet voor Indonesië. De kleur rijke bloemenpracht, het door hakken van het lint met daar aan de fles die de klappermelk tegen de scheepshuid deed vloeien, de confettiregen en de geanimeerde receptie vormden een aaneenschakeling van beelden, die een goede indruk gaven van de gezellige sfeer op deze dag. Daarna weer repara tie: de "Norsky". Het geluid van de pneumatische hamers klonk levensecht door de zaal. Vanuit een fraaie invalshoek had de heer Kienhuis de "Doek Express 10" op de film vastge legd: een aardig portret van dit bijzondere in Nederland ge bouwde schip. Vervolgens was de "Pearl Mari ne" aan de beurt. Van de opna men van deze reparatieklus kon een leek een aardige in druk krijgen van wat precies met de kreet "schroef en as" bedoeld wordt. Een heel ander onderwerp was de nieuwe behuizing voor de Centrale Ontvangst, deel uit makend van de hoofdafdeling Materials Management. Dit in het kader van het op een effi ciënte manier regelen van de goederenstroom van en naar de werf. De mensen van de af-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 23