99 99 Dankbetuigingen 22 deling hadden duidelijk schik in de nieuwe opzet. Bijzonder interessant was de rondgang door de afdeling Alu- miniumbewerking. Dit materi aal wordt veelvuldig bij de bouw van marineschepen toe gepast. De kijker werd een in zicht gegeven in de fabricage van meubelen, trappen en stel lingen voor de werkplaatsen van de korvetten. Extra lang stopte de camera bij het punt- lassen. Moeilijk werk, dat een grote mate van vakmanschap vereist. Hoogtepunt Hierna volgde een hoogtepunt uit de film: de proefvaart van de "Fatahillah". Prachtige beel den vanaf de rivier en op zee, wapperende vlaggen, een rondspiedende radar: het wa ren schetsen van een schip dat zich buitengaats duidelijk in zijn element voelde. Kortom, een uitstekende impressie rond een goed WF-produkt. Veel muziek was er bij de over dracht van diezelfde "Fatahil lah". Opvallend was hoe kunstig de speeches van de heer Van Wijngaarden van RSV en de chef-staf van de Indone sische marine, Admiraal Wa- loejo Soegito, aan elkaar wa ren geknoopt in de film. En charmant was het 'shot" van het rijtje Indonesische dames, dat - niet gehinderd door een Hollandse regenbui - vanonder de paraplu het gebeuren be langstellend bleef volgen. Erg belangrijk voor WF was het ver werven van het Aqap-4 certifi caat, dat als het ware een soort garantiebewijs is van het vak manschap bij WF. De heer Zipp was dan ook duidelijk trots om dit certificaat uit handen van Kolonel Naber te mogen ont vangen. Bloemen en muziek waren weer volop aanwezig bij de doop van de "Philips van Al- monde", het eerste door ons te bouwen S-fregat. De doopfor mule van mevrouw Scholten, echtgenote van de Minister van Defensie, klonk luid en duide lijk. De geluidseffecten waren trouwens bij dit journaal vaak op zeer goede wijze toegepast en maakten de film tot een le vendig geheel. Dynamiek In 1979 werd voor het eerst de Ir. B. Wiltonprijs uitgereikt. Het Een aandachtig publiek was de heer Wilton zelf die de ze prijs in de kantine van de Be- drijfsschool overhandigde aan de "Beste leerling van het jaar", Sjaak van den Hoek. Twee grote reparatiekarweien besloten het 28ste WF Bedrijfs- journaal. Eerst de omvangrijke huidreparatie van de "Argolis" en daarna de kopschade van de "Coral Rubrum". De reac ties uit de zaal toonden duide lijk aan, dat de dynamiek van het reparatiegebeuren de men sen altijd zal blijven aanspre ken. En terecht, want het is een indrukwekkend schouwspel om te zien hoe zwaar bescha digde schepen met vereende krachten snel en vakkundig worden gerepareerd. Het slot van de film was een aardige ar tistieke vondst. Een groot ijze ren WF-vignet dat in de naar de kust toestormende golven fier overeind bleef. Het was symbo lisch voor een bedrijf, dat er al les aan doet om zich in de hui dige moeilijke economische tij den te handhaven. Wie via het bedrijfsjournaal kennis geno men heeft van wat in 1979 werd gepresteerd, kan daar alle ver trouwen in hebben. Dankbetuigingen ontvangen in verband met het 40-jarig jubi leum van: H. Jongbloed P.W. Jansson E.J. Sassen M. v.d. Struis A. v. Gils G. Vermeulen Dankbetuigingen ontvangen in verband met het 25-jarig jubi leum van: C. v. Toorn F. Hofstee C. van Tiel Mede namens mijn familie dank ik u voor het betoonde medeleven na het overlijden van mijn man. Mevr. D.J. Michels-Klaris Gaarne willen wij mede na mens onze echtgenotes en/of verdere familie het bedrijf har telijk danken voor de betoonde belangstelling na het ongeval op de "Turbie". Een woord van dank is tevens op zijn plaats aan de kapitein en de beman ning van het schip voor hun blijken van belangstelling. Wij hebben dit alles zeer op prijs gesteld. L. Kriek K. Broeshart C. Herkelman A. Yigit J. v. Beest H. Klomp WILLY WILTON FONDS Op 19 maart 1980 een bedrag ontvangen van t 888,50 in ver band met de verkoop van oud materiaal in de maanden janu ari en februari 1980.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 24