4 stramme leden brachten fil mers, monteurs, de dokter en andersoortig publiek langs de ijzige ladder naar de sleepboot. Geklommen moest er worden, want het was laag tij. Toen de sleepboot na een kortstondige tocht langzij de "Malahayati" schoof, gaf de dageraad net een eerste knipoog, een sfeer die de meeste vissers onder ons wel kennen. Welkom Op het korvet bekende gezich ten ter verwelkoming: een soort erewacht gevormd door de he ren Visser, Ente van Gils en Van Zijl met enkele van hun mannen. Eerst netjes melden bij KLTZ Ente van Gils, die het commando voerde en voortref felijk, zoals later bleek. Een prettig gevoel, vertrouwd WF-gebied dobberend onder de voeten op de Noordzee te voelen. Daar waren de meesten het nu wel over eens, maar de witte gezichten straalden al spoedig een andere waarheid uit. De nacht ervoor werden velen overvallen door zeeziekte tij dens een oefening voor de Schotse kust, waarbij tijdens storm een onderzeeboot moet worden opgespoord. En een storm is wel andere kost, die niet bepaald prettig op de maag bleef liggen. De oefening zelf was echter prima geslaagd K.L.Z. Ente van Gils met zijn mannen in actie op de brug en dat is wat telt. En het potje zeeziektepillen van onze Medi sche Dienst kan weer worden aangevuld na het kwistige gestrooi ermee. Maar bij onze aankomst was het leed kenne lijk geleden. Zo te zien lieten de mannen zich het ontbijt goed smaken, Indonesiërs en Hol landers genoeglijk bijeen, etend in cafétaria-systeem on der het "wakend" oog van Se- cretariaat's Martin van Dooren, de "purser" bij uitstek tijdens de "Indonesische" proefvaar ten; tevens de administratieve duizendpoot, die zijn weetje wel weet. "Ruim honderd man aan boord. Soms komen er 's avonds on verwachts een paar man bij. Je denkt geen slaapplaats voor hen te hebben. Je hoort er niets over. Waar die dan pitten, is me nog steeds een raadsel. Hier heb je het instructiekaartje voor de sloepenrol". De komst is administratief prima gere geld, zelfs de consumptiebon nen, die later ongebruikt in de prullemand zullen verdwijnen, want de koffie is gratis en im pressies moeten nu eenmaal K.R.Y. "Malahayati"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 6