6 Later zal Kolonel Yatidjo als eerstverantwoordelijke officier van het TNI/AL-team in Neder land vriendelijk opmerken: "Commentaar op het schip ge ven? Laten wij dat uitstellen tot na afloop van het project Maar ook hij is niet afwijzend. Het schip zoekt haar doel. Be gonnen wordt met te schieten op een op zeer veilige afstand achter een vliegtuig hangende zak. Men is één en al aandacht. In de commandocentrale is een team bezig alsof het al ja ren draait. Luitenant ter Zee Ta loen en de heer Nijen Twilhaar van HSA zijn goed op elkaar in gespeeld. Ook sergeant Schra is een belangrijke schakel. De stem van de commandant zegt Taloen, dat er wat hem betreft gevuurd kan worden. Mannen zitten gespannen achter hun monitoren. De schoten daveren en het doel wordt prima onder vuur genomen. Concentratie De heer v.d. Bogert van WF zit gespannen in de centrale e.e.a. te volgen en maakt notities. Zo zal hij de hele dag doorbren gen. Net zo geconcentreerd als de rest van alle mannen daar ter plekke. Hij is enthousiast en weet zijn weetje. Op de brug, buiten geeft dokter Helms het goede voorbeeld: oorbeschermers zijn van es- L.T.Z. Taloen met de heer v.d. Bogert sentieel belang. "Als een deel van het gehoorspectrum te veel decibels moet verstouwen, be tekent dat een levenslang ge- hoorgebrek, vooral bij hoge to nen. Het valt niet meer te repa reren. Op het bedrijf doen wij er ook alles aan om de mensen dat te doen inzien. Draag oor doppen waar nodig en rede neer niet: het kan mij niet ge beuren". Ook zijn "vazal" Val kenburg heeft zijn oren be schermd. Hij assisteert Kien- huis bij de opnamen voor het WF Bedrijfsjournaal. Valken burg zou zo bij de NOS kunnen solliciteren: een geluidsman De beide artsen bespreken medische problemen pur sang, zo te zien. Maar ge luid blijkt geen kunst: de scho ten daveren en Dingjan pro beert deze vast te leggen op de gevoelige plaat voor het WF- Nieuws. Over het kaliber, de re sultaten en de verdere appara tuur past een begrijpelijk stil zwijgen bij deze impressies. Wel blijkt, dat de mensen die ermee omgaan bijzonder vak bekwaam zijn. De resultaten zijn er ook naar. KLTZ Ente van Gils lijkt onver moeibaar, hem ontgaat niets. Zijn ogen schuimen als het wa re de zee en het luchtruim af op een haast vanzelfsprekende manier. Hij is duidelijk bezig met een klus, die hij meer van zijn leven heeft gedaan. "Dit is voor mij een bijzondere opdracht. Ik kijk al uit naar de proeftocht van het volgende korvet. Het zijn goede schepen, maar vooral de mensen wil ik een groot compliment maken. Er moet toch een eenheid gesmeed worden tussen de mensen van de Koninklijke Ma rine, TNI-AL, verscheidene on deraannemers uit het buiten land bijvoorbeeld en nog meer "ongeorganiseerde" burgers. Maar die samenwerking ver loopt uitstekend. De zeewaar digheid van het schip is zonder meer goed, ook bij slecht weer. Het haalt een hoge snelheid en is zeer goed manoeuvreerbaar.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 8