16 Even uitblazen aan de rand van het bad ding genoten om zwemles te geven, maar zij worden gecoör dineerd door een volledig be voegde zweminstructeur, Ton van Dijk, die alles nauwlettend gade slaat en hier en daar aan- wijzigingen geeft. De sfeer on derling is prima. Als één van de vrijwilligsters haastig binnen komt met de mededeling dat ze zich meteen gaat uitkleden om maar snel aan de slag te kun nen, ontlokt dat een ander de kreet: "Als je je badpak maar aandoet hoor!" Humor In het bad wordt er flink aan ge trokken. In het tweede vak is mevrouw Schenk, die al zeer vele jaren verbonden is aan de club, bezig de kinderen de schoolslag aan te leren. Zij doet het zeer intensief en met een gezonde dosis humor. Een jongetje dat even kopje onder gaat en een pruillip trekt, wordt door haar opgebeurd om daar na met een brede lach weer enthousiast verder te zwem men. Bij het derde vak, waar de slag geperfectioneerd en uithou dingsvermogen aangekweekt worden, staat de heer Broes- hart. Ook hij geeft al vele jaren les en kent zijn pappenheimers wel. "Hup jongens, even vier banen op de borst oefenen". Na twee banen meldt een jon getje zich op de kant. "Mag ik gaan plassen", vraagt hij be dremmeld. Zo'n verzoek kun je natuurlijk niet weigeren. Een ander knaapje denkt er gemak kelijk af te komen. "Ik ben al De beenslag wordt aangeleerd klaar", zegt hij met een triom fantelijk gezicht. "Zo, dan heb je de laatste twee banen gevlo gen zeker, vooruit erin",zegt de heer Broeshart. Hij probeert streng te kijken. Het lukt hem niet best. In het vierde vak, "het diepe", wordt stevig en goed gezwommen. Dat moet ook, want deze kinderen zullen bin nenkort op gaan voor het eerste diploma. De heer Van Leeuwen spoort vanaf de kant de kinderen aan met luide stem. Hij heeft de wind eron der, maar is tevens scheutig met complimentjes. "Dat is be langrijk voor de motivatie", stelt hij zeer nadrukkelijk. Lintjes Zwemonderwijzer Ton van Dijk legt uit dat de kinderen lintjes op hun zwempak hebben, zo dat men kan zien in welk vak een kind thuishoort. Dat voor komt vergissingen. Ton is de gene, die bepaalt of een kind

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 18