Teamgeest blijft basis voor goede organisatie Uitreiking ir Wilton-prijs: "Innovatie is een belangrijke zaak. Die hebben wij bij WF al tijd zonder veel ruchtbaarheid toegepast. De automatisering in de scheepsbouw is hier als het ware geruisloos verlopen". In zijn toespraak tot de leerlin gen van de Bedrijfsschool op donderdag 3 juli jl. onderstreep te de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Rotterdam - Beneden Maas, de heer ir B. Wilton, uitdrukkelijk het belang van het bijblijven in nieuwe ontwikkelingen. Hij deed dat ter gelegenheid van het uitreiken van de ir B. Wilton- prijs aan de beste leerling van- het jaar. Deze voor de vierde keer uitge reikte prijs van de daartoe inder tijd speciaal in het leven geroe pen stichting wordt toegekend aan de leerling, die het betrok ken jaar is opgevallen door di verse eigenschappen, zoals in zet, hard werken, plezierige om gangsvormen, initiatief etc. "Het valt niet mee om van de 65 leerlingen als beste uit de bus te komen en daarom hebben wij ook een tweede en een derde plaats ingesteld", aldus de chef Vorming en Opleiding, de heer W.G.E. Valk. De beste leerling was dit jaar Erwin Huiskens, Theo Weijmans werd tweede en Wim Keyzer derde. Eerstge noemde kreeg een reis naar En geland aangeboden. Toekomst De heer Wilton vond dit gebeu ren een uitstekende gelegen heid om zich tot de toekomst van het bedrijf te richten. "Voor die toekomst is de Bedrijfs school van zeer groot belang. Eigenlijk gaat de school functi oneel in de bedrijfsvoering een steeds belangrijker plaats inne men". Hij wees voorts op de el kaar aanvullende krachten van de afdelingen Nieuwbouw en Reparatie. "Dat is altijd zo ge weest. Fijenoord was vroeger een nieuwbouw-werf en Wilton een puur reparatiebedrijf. Er ontstond een geslaagde fusie door de aanvullende werking, waarvan tevens een innoveren de impuls uitging. Het bewijs daarvan waren steeds weer iiieuwe of aangepaste produc- :en. Die werking zou je waar schijnlijk niet hebben gekregen door het duplicerende effect na het samengaan van eendere be drijven". In het geheel oordeelde hij van groot gewicht de motivatie. "Vroeger kon één man iets uit vinden. Daarvoor heb je nu echt hechte, goed georganiseerde teams nodig. Neem maar als voorbeelden de maanlandingen of de ontwikkeling van de Con corde, wat daarvan ook com mercieel zij, het blijft een tech nische prestatie en vinding van de eerste orde. Maar om tot prestaties te komen, ook op een scheepswerf als WF, blijft een zelfde soort teamgeest de basis vormen voor de broodnodige motivatie en organisatie. Met jullie inzet moet daaraan hard worden gewerkt om de toe komst veilig te stellen". Mogelijkheden En om een duidelijk voorbeeld te stellen ten aanzien van de mogelijkheden, die een oplei ding aan onze Bedrijfsschool voor een leerling kan hebben, wees hij op het hoofd van onze afdeling Nieuwbouw/Marine, de heer M. Visser, die ook als oud leerling aanwezig was. Hierna reikte hij de prijs uit. Welkomstwoord van de heer Valk Eerste prijs voor Erwin Huiskens De heer Wilton met de prijswinnaars en hun klasse-leraren

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 19