Aanvaringsschad "Dongshan" 7 schip bevindende deel op te hijsen. De voorste tussenas met lager ging vervolgens naar de Machi nefabriek. Hier werd de as op gezuiverd en werd op het roest vrijstalen deel van de as ter plaatse van de asafdichting roestvrijstaal opgelast en afge draaid. De eerder genoemde stoel kwam ook bij het weg trekken van de doorvoer- tussenas goed van pas. Men gebruikte hierbij een slede met vet erop, om de as weg te laten glijden. Hetzelfde principe dus dat ook bij de stapelloop van een nieuwbouwschip wordt toegepast. Van beide asleidin- gen vond controle van de lijn van de lagers plaats, de schroefaslagers werden eruit getrokken en in de Machinefa briek vernieuwd. Van de mid delste tussenas vernieuwde men ook de lagers, waartoe in de juiste lijn de gaten moesten wor-den uigeboord in de mid delste uithouder. Aan bak boordzijde werd van de voorste as één lager vernieuwd. Verder reconditioneerde men tien stuks asafdichtingen en werd één nieuw type asafdichting geplaatst bij de schroefas. Ander werk Voor het werk aan de beide schroefasleidingen werd onze afdeling Reparatie geas sisteerd door de RDM, die gro tendeels de bakboord schroef asleiding voor haar rekening nam. Naast de reparatie aan de as- .«jj» sen, waarvan de gemiddelde diameter zo'n 850 millimeter bedraagt, nam WF nog diverse andere werkzaamheden ter hand aan dit geavanceerde containerschip, dat met haar fraai gelijnde constructie bere kend is op het bereiken van ho ge snelheden. Zo werden vier hoofdketelvoe- dingpompen vernieuwd en te vens nog de nodige machine-, ketel- en pijpreparaties uitge voerd. Al met al betekende de reparatie van de "Sealand Mar ket", die een aantal weken in ons 160.000 dwt dok 8 verbleef, voor WF een interessante en vooral gevarieerde klus. Van de Guangzhou Ocean Shipping Company uit de Volksrepubliek China ontvin gen wij de opdracht tot het re pareren van een aanvarings- schade aan het 11.000 dwt me tende vrachtschip "Dongshan" Geregeld krijgen wij schepen aan de werf van deze maat schappij, waarmee in de loop der tijd goede betrekkingen zijn opgebouwd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 9