Drie WF-jongeren blijven geloven in Herdenking 13 Personalia 03-08-1980 15-08-1980 15-08-1980 In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande da ta eervol ontslag verleend aan: J. Roerade tekenaar/constructeur 03-07-1980 H.M. Keijzer magazijnbediende K.J. van Balen kraanrijder W. Meijer kraanrijder In verband met vervroegd uit treden is op 31-07-1980 eervol ontslag verleend aan: G. Douw pijpenmonteur/fitter J. Aykens afdelingsbaas Ook de Nederlandse jeugd is bij de 35-jarige herdenking van be bevrijding intensief betrok ken geweest. Aan drie leerlin- 9en van de Bedrijfsschool WF viel de eer te beurt deel te ne llen aan de speciale herden kingsbijeenkomsten in Eindho- ven en Den Haag. Het gaat om de leerlingen Re- bé Marrevee (18, machinebank werker), Anne Vink (18, scheepsmetaalbewerker) en Arnold Groeneweg (19, scheepsmetaalbewerker), allen bit Schiedam. 'Het was een hele eer", vonden 2ij. "Je moet weten, dat de Commissaris van de Koningin 'n alle provincies hun burge meesters hebben aangeschre ven om werkende jongeren en studerenden te selecteren. Wij 2ijn door onze burgemeester aangewezen om Schiedam te vertegenwoordigen en dat is 't biet niets". Wat was nu het feitelijke gege ven voor de bijeenkomsten. 'Wel, het thema was ook - baast de viering van de 35- iarige herdenking - in belangrij ke mate te weten of de jeugd bu voor of tegen deze viering Was, dan wel er onverschillig tegenover stond. Dat werd ge- baan aan de hand van het to- ben van een filmpje over een 9ezin, dat naar de t.v. had zit ten kijken naar een onderwerp °ver de oorlog. De leden van bet gezin gaven hun mening. Daarna mocht men vanuit de teal vragen stellen aan een fo- rUm of ook zijn mening ten beste geven. Later op de dag Was er een nabespreking. Ook traden er bekende artiesten op. ^en goed verzorgd geheel". lening Dit in het kort over de bedoe- J'bg. Is de mening van de drie WF-jongeren beïnvloed gewor- b®n! "Eigenlijk niet. Want wij Waren vooraf al voor het blijven V'eren. Onze mening is hooguit ^rsterkt geworden. En eigen- ik gold dat voor het overgrote jtedeeltevan onze leeftijdgeno ten. Je kunt echter wel stellen, bat de iets jongere groep tegen Viering was. Of althans, dat de canen die contra waren Meestal uit de jongste groep )ten rond 16 a 17-jarigen af komstig waren. Wat wij wel misten, was de aanwezigheid van ouderen in het forum: die kunnen een wat bezonkener oordeel geven, puttend uit meer ervaring". "En", vond Arnold Groeneweg, "Ik vond het niet juist, dat onze gespreksleider, Koos Postema, vaak te veel van het onderwerp afdwaalde door het over de werkgelegenheid te hebben, want daarom ging het nu na tuurlijk niet. Dat heb ik dan ook voor die volle zaal in Den Haag gezegd". Beide andere WF-ers hadden' daar geen moeilijkheden mee. Zij waren te gast in Eindhoven. Verder hadden zij unaniem niets dan lof voor de Verzetsor ganisaties die de bijeen komsten hadden opgetuigd. "Want", kwam het als vanuit één mond: "Als wij weer zou den worden uitgenodigd, dan zouden wij wis en waarachtig weer gaan. Zoiets beleef je toch nooit weer, dat staat bui ten kijf. Je eigen gemeente mo gen vertegenwoordigen op zo'n evenement, voor wie is dat nu eigenlijk weggelegd Kennelijk voor drie positieve knapen uit onze WF-gemeen- schap. Daarop is WF ook een beetje trots! De 3 WF-jongeren over hun ervaringen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 13