Cursussen 17 Valk bouw besloten met een bijeen komst waarop de cursisten de getuigschriften in ontvangst namen uit handen van de chef Vorming Opleiding. Naast fe licitaties aan de geslaagden werden niet alleen door de heer Valk, maar ook namens de cur sisten hartelijke woorden gesproken aan het adres van de docent, de heer Gouds waard. Hij bleek de ziel van bei de cursussen te zijn, hetgeen verklaart waarom deze oplei dingen zich in de populariteit van velen mogen verheugen. Cursus Maatvoering in de Scheepsbouw "Een mens is nooit uitgeleerd". Deze woorden golden voor een achttal functionarissen van de afdeling Kwaliteitsdienst en de afdeling Aluminiumbewerking, die tezamen met een vijftal functionarissen van de RDM en een deelnemer van de Konin klijke Marine de cursus Maat voering in de Scheepsbouw volgden. Het plaatsvervangend hoofd van de Nieuwbouw, de heer ir Wind, werkte dit thema De veiligheidsinspecteurs van de Bankwerkers I en II met hun trofee verder uit tijdens zijn toespraak. Het verheugde hem, dat het Bureau Passé Partout opnieuw deze cursus bij Wilton-Fijenoord kon geven. Het bezitten van vakmanschap en het voortdurend op de hoog te blijven van de nieuwe ont wikkelingen is één van de rede nen waardoor onze werf haar klantenkring kan behouden en uitbreiden. Ook hier hartelijke felicitaties voor de geslaagden. Bemetel kraanbesturen Het examen kraanbesturen doen, het diploma behalen en dat ontvangen uit handen van het hoofd van de afdeling Ma terials Management, de heer Verkade, is voor de kandidaten al lang verleden tijd, maar in dit overzicht mag ook deze cursus geenszins ontbreken. Op de foto gelukkige kraanbestuur ders, nu in het bezit van het of ficiële hijsbewijs van de Beme tel, met een tevreden heer Ver kade. Nog betere service is zijn advies! De afdeling Vorming en Opleiding zal voor een aantal cursisten, evenals de voorgaande jaren, voor het komende studie-seizoen een aantal cursussen organiseren. Het betreft de cursussen: TALEN: Technisch Engels voor beginners en gevorderden Technisch Duits voor beginners en gevorderden Bij voldoende deelname zullen zowel een beginners- als een gevorderden-cursus worden gegeven. Wekelijks wordt één les ge geven in aansluiting aan de werktijd van 17.00 uur t/m 18.00 uur. Aanvang 1 oktober. BEMETEL: Bemetel cursus Meettechniek Bestemd voor machine-bankwerkers en machinale bewerkers in de behandeling van en het meten met standaard meetgereed- schappen. Duur 20 weken. Bemetel Sectiebouw en Afschrijven Afgestemd op het afzonderlijk samenstellen en samenbouwen van delen van de scheepsconstructie. Vooropleiding: Bemetel di ploma Scheepsmetaalbewerken. Duur 1 jaar, één avond per week. Bemetel Uitgebreid Uitslaan en Afschrijven Vervolgcursus van Sectiebouw en Afschrijven, afgestemd op de brie dimensionale scheepsonderdelen. Duur 1 jaar, één avond per Week. Voortgezette Beroepsopleiding Bemetel Deze 2-jarige opleiding wordt deels aan een part-time school te Rotterdam gegeven gedurende 1 middag en 1 avond per week en deels op het bedrijf verwerkt. Vooropleiding: het volledige Beme tel diploma. TEKENINGLEZEN: Tekeninglezen in de Scheepsbouw voor beginners Tekeninglezen in de Werktuigbouw voor beginners Tekeninglezen in de Scheepsbouw voor gevorderden Cursussen voor werknemers uit de Scheepsbouw, Plaatwerkerij en de Werktuigbouw. Duur 1 jaar, 1 uur les per week. Deze cursus sen zijn te beschouwen als "opfriscursus", of als bijscholing. Zeer geschikt voor werknemers, die zijn omgeschoold in het Oplei dingscentrum. MACHINEKAMER: Algemene inrichting Machinekamer-A Algemene inrichting Machinekamer-B Algemene inrichting Machinekamer-C Duur per cursus ca. 32 weken. Per week worden overdag 2 lessen gegeven in de vakken verbrandingsmotoren, hulpwerktuigen, stoomketels en stoomturbines. Bestemd voor machine bankwerkers in het bezit van een Bemetel diploma. De vakken stoomketels en stoomturbines kunnen ook worden gevolgd door Retelmakers. De heer Verkade reikt het hijsbewijs uit

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 17