DE NIEUWE MAKE-UP VANYANNIS: Zo bltfft er werk aan de werf voor Wilton-FUenoord. Nieuwe bedrijfsschooljaar ging succesvol van start 8 gelse krant ontdekt, zodat hij zich mooi even op de hoogte kan stellen van het laatste nieuws. Na een bezoek aan een Boeing 747 en de proefdraai plaats voor straalmotoren, die geheel geluidsdicht is ge maakt, zit de KLM-excursie er weer op. Alle uitwisselaars krij gen van de heer Van Hal een reclame-pakket, met daarin een fraaie poster. Voor de school is er een enorme land kaart van de hele wereld. Ook zijn er geschenken uit Schie dam voor de KLM-ers. Een machtige excursie, bij de KLM. Daar is iedereen het over eens. De koek is echter nog lang niet op, want ook het volgende pro grammapunt is aanlokkelijk: een rondvaart door de Amster damse grachten. Behendig loodst onze chauffeur de bus door de spitsdrukte in de Amsterdamse binnenstad en weet ondertussen nog het een en ander te vertellen over be paalde bezienswaardigheden. Boven de stad is inmiddels een fikse plensbui losgebarsten, maar daar zijn ook de Britten wel aan gewend. Bovendien zit je op de boot hoog en droog en tijd om op het weer te letten is er niet, want tijdens zo'n rond vaart is er van alles en nog wat te zien. Folklore Na de boottocht volgt een maaltijd bij "de Chinees". Dit volk lijkt met haar kookkunst zowel Nederland als het Vere nigd Koninkrijk te hebben vero verd, want beide nationalitei ten laten zich de oosterse spe cialiteiten goed smaken. Het is een bekend feit, dat na een lek kere maaltijd, een stevige wan deling de spijsvertering bevor dert. Daarom vermeldt het pro gramma als slot van dit uit stapje een rondgang door fol kloristisch Amsterdam. Met de chef Vorming Opleiding, de heer Valk, als gids, voert de tocht onder andere langs de Oudezijdse Voorburgwal, waar de fraaie panorama's de nodi ge stof tot gesprek opleveren. Eenmaal teruggekeerd in Schiedam, kan worden terug gezien op een geweldige dag, die samen met de andere ex cursies de uitwisseling extra fleur geeft. Voor de jonge WF- ers en hun Britse vrienden duurt het feest voorlopig nog voort, want als men op 12 sep tember met de nachtboot van uit Hoek van Holland naar Har wich vertrekt, wachten nog vier interessante weken in Enge land of Schotland. Het dokken en verven van het l 1 's Griekse schip „Yannis" (17.000 dwt.),is I j I maar één van onze vele reparatieklus- V J j J sen. We hebben regelmatig zóveel werk v| I dat we er heel wat vakmensen bij kunnen gebruiken. In vaste dienst. Want zolanger schepen varen op Rotterdam zal er altijd reparatiewerk zijn. Bel 010 - 269200 en vraag naar toestel 3094 of 3194, schrijf of kom even langs in Schiedam, Admiraal de Ruyterstraat 14. Maakt deel uit van HSV "Vandaag is een bijzondere dag voor jullie, want zo'n eerste schooldag op een nieuwe school is iets wat slechts een paar keer in een mensenleven voorkomt". Dit zei de chef van de bedrijfsschool, de heer P.G. van de Geer tijdens de opening van het nieuwe bedrijfsschool jaar op maandag 25 augustus jl- Een heuglijke dag ook voor de school, want niet minder dan 82 nieuwe leerlingen waren in de kantine verzameld om een toekomst bij WF te beginnen. Dit aantal betekende een ster ke stijging ten opzichte van het vorige jaar. Een ontwikkeling die - getuige de glunderende gezichten - door de leraren met vreugde werd begroet. Vervolgens was het de beurt aan de chef Vorming Oplei ding, de heer W.G.E. Valk, om de jongelui te verwelkomen. "Dit is geen gewone school, want - de naam bedrijfsschool zegt het al - hij hoort bij een be- Toespraak van de heer Van de Geer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 10