99 39 13 Dankbetuigingen Puntl: veiligheid Valgevaar DAAR KOMEN ONGELUKKEN VAN VOORKOM DAT Hiermede dank ik allen, die na het overlijden van mijn man, H. du Mortier, blijk gegeven heb ben van hun belangstelling en medeleven. Mevrouw J.M. van Dam Voor al uw blijken van be langstelling en medeleven tij dens de ziekte en na het overlij den van mijn lieve man, betuig ik u mijn hartelijke dank. Mevrouw R.C. Stentler-Berting Voor de door u betoonde deel neming na het overlijden van mijn dierbare man, betuig ik u, mede namens alle familiele den, hartelijk dank. Mevrouw J. Sakko-Blanken Voor uw oprechte belangstel ling en medeleven na het over lijden van onze vader en opa, J. van Lare, zeg ik u, mede na mens alle familieleden, harte lijk dank. Mevrouw A.C. Wolf-van Lare Langs deze weg wil ik mijn oprechte dank betuigen voor uw medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw. Uw begeleiding heb ik zeer gewaardeerd. A. Boon Voor uw medeleven betoond na het overlijden van mijn ge liefde vader, betuig ik u, na mens alle familieleden, oprecht dank. Mevrouw T. van Straten-Van Belle 'n kringen van bedrijfschefs, ^azen en veiligheidsdeskundi gen is voldoende bekend dat Werkverzuim van personeel boor valletsel bovenaan staat bij de oorzaken van ongevallen. °epalen wij ons deze keer eens Eileen tot het risico en de pre sentie van vallen van personen b'i het belopen van vaste trap an in, aan of buiten bedrijfs gebouwen, scheepstrappen en Scheepstoegangen. In het algemeen zien trappen er op het eerste gezicht niet bij zonder riskant uit. Er zijn nogal wat redenen te vermelden waarom mensen bij het gebruik van een trap onvol doende op hun hoede zijn voor de eventuele gevaren. Er zijn nogal wat dingen die trappen en scheepstoegangen onveilig kunnen maken. Om er maar eens wat te noe men: versleten of beschadigde treden; losse of ontbrekende schraplatten; losse of beschadigde anti slip randen of stroken op de treden; treden met een te kleine of te grote aantrede of optre de; een ontbrekende leuning of slechts één leuning waar twee leuningen aanwezig zouden moeten zijn; een ontbrekende tussen- gording tussen leuning en treden; een te zwakke of onvol doende verankerde leuning; een losse of beschadigde leuning; onvoldoende verlichting op de trap; losse voorwerpen, los ma teriaal, gereedschap, slan gen en kabels; water en of olie op de tre den; 's Winters: sneeuw en ijzel. Wat is het gemakkelijk voor te stellen hoe dit soort toestan den van trappen kunnen leiden tot vallen. Indien u in uw werkomgeving zulke situaties opmerkt, is het raadzaam er zo spoedig moge lijk iets aan te doen. (Bijvoorbeeld door melding aan de betrokken beheerder of bouwbedrijf); gebreken kunnen dan prompt worden verholpen. Behalve onveilige situaties zijn er ook een aantal handelingen of verzuimen die mensen op trappen laten vallen. Wij noemen: misstappen of van een trede afglijden, geen gebruik maken van de leuning, struikelen of uitglijden over losse voorwer pen, met een schoenhak blij ven haken aan de zoom van een broek of rok, of "gewoon", zonder te weten waarom, je evenwicht verliezen. Deze gebeurtenissen zijn vaak het gevolg van haastig een trap op of af te hollen of komen een voudig door het "niet uitkijken". Soms is de oorzaak het dragen van een stapel voorwerpen die het uitzicht op de trap beletten of die de drager uit zijn even wicht brengen en zodoende la ten vallen. Het met één hand vasthouden van de leuning zou in de meeste gevallen een val voor komen of de gevolgen ervan minder ernstig maken. Op de goede gewoonte om "de leu ning te gebruiken" kan niet ge noeg de nadruk worden gelegd. Veel veiligheidsvoorschriften en wetten eisen de aanwezig heid van trapleuningen, maar heel veel mensen gebruiken ze niet. Het is een van de veilig heidsgewoonten die wij ons al lemaal eigen zouden moeten maken. Trappen kunnen een bron van letsel zijn, niet alleen tijdens het werk maar ook thuis en in openbare gebouwen. ledereen dient ze te beschou wen als potentiële ongevals bronnen en moet leren ze met verstand te gebruiken. Bedenk altijd dit: Veiligheid op het bedrijf Is zekerheid voor het gezin. A.P. ik

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 15