m ^|rwij|p^f jjf. Afvalstoffen verlaten WF via goed functionerend vatenpark Efficiënt systeem voor schoon milieu: 1 Overzicht over het nieuwe park te krijgen. Zij baseren zich daarbij op twee dingen: ten eerste het ideële standpunt van een schoon milieu is een goede zaak voor ieder mens, een belangrijke levensvoor waarde en ten tweede de steeds meer van de grond ko mende wetgeving op dit ge bied, waaraan men zich als be drijf heeft te houden. Het ontworpen systeem is enerzijds gegrond op kleuren, zodat men weet, dat een be paalde stof in een bepaald ge kleurd vat moet worden ge daan. Dit is een dwingende noodzakelijkheid. Doet men verscheidene stoffen doorel- kaar, dan kan bij vermenging een heftige reactie plaatsvin den. Maar ook de afnemer van een bepaalde stof neemt alleen die stof af, die hij kan verwer ken en geen mengsel van aller lei "pluimage". Anderzijds is het systeem gestoeld op letter- coderingen om ook de soort stof te kunnen onderverdelen. Uit de coderingen blijkt tevens of en welke stof moet worden afgevoerd en naar welke afne mer, maar ook of een bepaalde stof voor regeneratie in aan merking komt. Duidelijk zal zijn als bij een dergelijke stof een andere wordt gedaan, deze niet meer voor recycling in aanmer king kan komen en dat zou een grote kostenpost betekenen. Ideëel De heren G. van der Pluim van de milieudienst WF en RSV en A. Potuyt als WF's veiligheids man hebben zich met een groep ingezet om gezamenlijk het hele systeem van de grond "Schoon schip" door middel van het vatenpark De opslagplaats voor chemi sche afvalstoffen en afgewerk te oliën in de wandeling "vaten park" geheten, is een belang rijk onderdeel van het inzame lingssysteem voor vloeibare af valstoffen. Een en ander blijkt in een behoefte te voorzien. Het park van 25 x 9,5 m naast de Centrale Ontvangstafdeling, het vroegere Magazijn Oost, heeft een afdak gekregen. Er onder staan de vaten van 200 li ter, 100 liter en jerrycans van 50 en 25 liter om de diverse stof fen gescheiden te kunnen inza melen. Aan de basis van het systeem staan natuurlijk op bepaalde punten op de werf vaten als verzamelpunten opgesteld om ial direct bij de "bron" op de re levante productieplaats een en iander op te vangen. Deze vaten kunnen ook besteld worden op punten, die niet als vaste standplaats gelden, maar waar inaar behoefte op niet voorspel bare tijden een bepaalde stof Idient te worden afgevoerd. Het systeem kan dus flexibel wer ken, maar slechts dan, wan neer het hele bedrijf, dus nie mand uitgezonderd, zich de moeite wil geven zorgvuldig om te springen met onze afvalstof fen en dientengevolge met het milieu, waarin wij binnen en buiten WF leven. Een zeer be langrijk gegeven!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 3