Ombouw zuiginstallatie "Geopotus X" chemische afvalstoffen en de wet vervoer gevaarlijke stoffen. Bij het overzien van dit com plexe geheel treedt duidelijk aan het daglicht het belang voor onze Magazijn Dienst om te weten met welke stoffen van welke samenstelling men van doen heeft. Er moet een sterke contröle op worden uitgeoe fend. Die contröle zit ook in het systeem opgesloten. Van belang is daarbij te weten, dat een ieder zijn bijdrage daar in kan leveren. Men kan zich voorstellen, dat bijvoorbeeld een onschuldige stof, neem een hoop zand, geen gevaarlij ke stof is. Gooit men hierop achteloos een stof met een be paalde chemische werking, dan komt die hele hoop zand onder de bewuste wetgeving te vallen met alle narigheid en kosten van dien. Een schoon milieu is van belang, maar ook werken tegen de laagst moge lijke kosten om ons uiteindelijk product, een schip of een repa- ratiekarwei zo concurrerend A. Potuyt mogelijk aan te bieden. Die concurrentie moet ook plaats vinden met de delen van de we reld, waar men niet te maken heeft met dergelijke milieupro blemen en dito stringente wet geving. Dat betekent, dat wij hier met ons allen zo kien mo gelijk moeten werken en uit onszelf die bijdrage aan ons milieu dienen te leveren tegen de geringste kosten. Een schoon milieu is van belang, maar ook het verkrijgen van op drachten. Wordt er niet gepro duceerd, dan blijft het milieu schoon, maar dan is er niets om van te leven. Olie Begrijpelijk is, dat men afge werkte olie buiten de chemi sche afvalstoffen plaatst, om dat deze - mits niet verontrei nigd - weer verkoopbaar is. De nadruk leggen wij op het feit, dat voor de buitendienst ook verzamelvaten verkrijgbaar zijn op welke plek men maar wil. Men kan daartoe bellen de heer F. Abdioglu (toestel 3779). Zijn er plekken waarvan men zegt: deze kunnen in het "vaste systeem" worden opgenomen, dan kan men bellen de heer Van der Pluim (toestel: 3052 RSVAA/F Milieudienst). Wetgeving Dat naast het ideële oogpunt ook de wetgeving een rol in de opzet speelt is duidelijk, wan neer men beziet om welke wet ten het hier gaat. Deze zijn: de wet verontreiniging oppervlak te wateren, de komende wet bodemverontreiniging, de wet Een niet alledaagse haastklus voerde onze afdeling Reparatie uit aan de zandzuiger "Geopo tus X" van de Nederlandse maatschappij Adriaan Volker. Het karwei bestond uit het om bouwen van de zuiginstallatie en het geheel zeeklaar maken van de zandzuiger, die kort daarop zou beginnen aan een anderhalve maand durende zeereis naar de Beringzee, waar werkzaamheden dienen te worden verricht. De ombouw behelsde het inkorten van een zuigbuis van 55 naar ongeveer 35 meter. Hiertoe moest de ge hele buis uit elkaar worden ge haald. Allerlei blokken, win ches en expansiestukken wer den verplaatst en ook de zuig- kop werd losgemaakt om later

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 4