belang". 4 Oud-secretaris OR feliciteerde als gepensioneerde van harte de jubila rissen werk als bankwerker op de af deling bewapening en Sewaco- systeem. U bent een uitste kend vakman, waarop te reke nen valt". Waardering was er ook voor de heer Van Bokkum. "U begon als leerling plaatwerker, maar werd uiteindelijk leraar aan de Bedrijfsschool. Wat vooral ver melding verdient is, dat u in het begin er voor zorgde een les voor te liggen op de leerlingen en met vlag en wimpel door de examens kwam. U is een goede vakman en een goede leraar. Prima!" Ook van de afdeling TWA was er een jubilaris. Dat was de heer Van Buuren. "Een specia list in het niet-destructief on derzoek. Dat betekent een on derzoek met behulp van ge luidsgolven. U zorgt ook, dat e.e.a. goed wordt geadmi nistreerd. Dat is van belang i.v.m. ons AQAP-certificaat". De heer Van Capello maakte als bankwerker in de afdeling Nieuwbouw menige proefvaart mee. "Ook u volgde de Be drijfsschool opleiding en kwam later in onze afdeling Bewape ning om zich vervolgens ook in de scheepsbouw te bekwa men. U voer mee op de Nigeria en het eerste korvet voor Indo nesië". De heer Groen was begonnen als leerling-lasser. "Nu bent u zelfstandig electrisch lasser geworden. Uw werk verricht u naar behoren. Dat is een goede zaak en ik hoop, dat u er nog lang mee kunt doorgaan". Er was nog iemand gevormd op de Bedrijfsschool. Dat was de heer Jagt. "Na uw opleiding ging u naar de Plaatwerkerij en vervolgens naar de Tekenka mer. U bent een betrouwbaar en inventief constructeur ge worden en tevens plaatsver vangend groepsleider. U werk te aan de korvetten en bij Ne- vesbu. Zo houden wij onze ken nis op peil". Sleepboot De sleepbootkapitein, de heer Koogje is iemand met het hart op de tong. "U begon als dek- knecht en u vaart met hetzelfde élan als waarmee u voetbalt. U bent in het bezit van het bin- nenvaartdiploma: En verder: ru we bolster, blanke pitDe heer Zipp knikte de jubilaris vriendelijk toe. Ook mevrouw Luyk-Kooren- gevel had 25 dienstjaren. De heer Zipp herinnerde haar nog als ondeugend meisje, dat in de afdeling Houtbewerking werkte. "Maar via het Bedrijfs bureau reparatie bent u op de afdeling Telefonie terechtgeko men. Ik hoop uw vriendelijke stem nog vaak door de tele foon te mogen vernemen". Mevrouw Hansen-Polm had tien dienstjaren. Zij verzorgt het reilen en zeilen op de Villa. "U doet dat prima", meende de heer Zipp, "bovendien kent u nagenoeg alle eetgewoonten van degenen, die daar komen. Heel goed". Ook tien dienstjaren had me vrouw Van Noordenne-v.d. Spek. "U bent de secretaresse van het hoofd van de afdeling Nieuwbouw. Maar als ik zeg: u bent de directrice van de afde ling Nieuwbouw, dan omvat dit alles in de positieve zin van het woord". Hij lachte haar goed gemutst toe. Vervolgens ging hij weer over naar de jubilarissen met een 25-jarig dienstverband. De heer Oordt werd als electromonteur beoordeeld een rustig mens te zijn. "Op u kan men altijd een beroep doen. Niets is u te veel: een goede eigenschap." Een nauwgezet iemand was de heer Oostende. "U heeft zich als technisch wetenschappe lijk medewerker ontwikkeld tot iemand, die alles weet van las sen en daarover ook landelijk lezingen houdt. Bovendien streeft u naar een zo goedkoop mogelijke productie. Dat is van veel belang, vooral ook in deze tijd".' Projectbaas, de heer Plaisier, was ook afkomstig van de Be drijfsschool. "U bent een goed vakman en iemand, die ook lei ding kan geven. U staat overal goed aangeschreven. Ook bij de inspecties van de rederijen". Pijpiassen De heer Van der Pijl kwam in dienst bij WF als leerling boog- lasser. "U leerde ook pijpias sen. Nu bent u projectbaas, maar daarnaast een verwoed wedstrijdvisser". Van leerlinglasser was de heer Reyken zelfstandig lasser ge worden. "U werkte aan talloze koopvaardij- en marinesche pen, die wij bouwden. U be heerst de modernste lastech nieken en bent een gewaar deerde kracht met als hobby voetbalsport". "Ook al van de Bedrijfsschool". Dat stelde de heer Zipp met grote tevredenheid vast, toen hij de heer Rietveld toesprak. "Als draaier-slijper hebt u een behoorlijke vakbekwaamheid weten op te bouwen. Vooral ook bij het slijpen van rotor- en compressorassen. Dat is zeer hoogwaardig werk". De heer Schothorst had het als bankwerker zeer druk gehad. "U heeft het jubileum twee maal moeten uitstellen, vanwe ge de proefvaarten met de In donesische korvetten. U begon uw loopbaan op een weerschip van de Marine, toen ging u naar de Rijksluchtvaart Dienst en daarna naar WF. U heeft alle proefvaarten meegemaakt met de schepen, die WF sinds uw komst 25 jaar geleden bouwde. En dat is een behoorlijk groot aantal!" Een duivelskunstenaar in het klein-draaiwerk bleek de heer Schruyer te zijn. "Want", zei de heer Zipp, "vooral het brandstofpompenwerk doet u uitstekend. Wij hopen, dat er in de toekomst nog veel van dit soort werk voor ons te doen zal zijn". Bedrijfsmiddelen De heer Vermeulen, kraanrij der, hoorde zeggen: "Bij onze goede bedrijfsmiddelen be hoort ook het kranenpark, waaronder de brugkraan van dok 8. Daarop werkt u ook wel. En u doet dat goed. Het is een vak, waarbij je vooral op de vei ligheid van de collega's bene den je moet letten. Wij moeten allen in het bedrijf op de veilig heid letten. Die is van zeer veel De heer De Vlieger had ons land een tijdje verlaten. "Maar u keerde weer naar het Vader land terug. U werd van leerling bankwerker uiteindelijk afde lingsbaas en houdt zich bezig met schroef- en aswerk. Van de theoretische scheeps bouw bleek de heer De Vos veel te weten. "U kent alle ins en outs van de berekeningen in de scheepsbouw. Naast be kwaam is u ook nauwgezet. Daarnaast kunt u goed teke nen. U illustreerde menig herin neringsalbum. Aan uw werk ligt de steun van een harmo nieus gezinsleven ten grondslag". Op dit moment oordeelde de heer Zipp-van groot belang om te wijzen op de inbreng van de dames en het gezin van de jubi larissen. "Zij maken het moge lijk, dat de medewerkers zich op het bedrijf ten volle kunnen inzetten. Mijn dank gaat daar om welgemeend ook naar hen uit". Hij sprak vervolgens de heer Van de Wal toe. "U bent over gekomen van P. Smit, waar u in de houtloods werkte. Daarvoor heeft u gediend bij het Korps Mariniers. Daarvoor heb ik een zwak plekje!" Een opwekkend woord sprak hij tegen de heer Van Zouwen. "U begon als aankomend elec tromonteur, maar werd tenslot te dokmeester op onze gegra ven dokken. Ik hoop, dat u nog veel werk op de uw bekende wijze zult kunnen doen, want dat betekent, dat het dan ook goed met WF gaat".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 6