Opleiding aan Bedrijfsschool blijft basis voor WF-bestaan 65 diploma's uitgereikt: 8 "De laatste jaren hebben wij ons niet zonder succes bezig gehouden met de bouw van korvetten en fregatten. De re paratie heeft een inzinking doorgemaakt, maar het werk daar is nu redelijk op gang ge komen". Het lid van de directie, de heer W. Zipp, toonde zich vrijdag 7 november in zijn toespraak tij dens de diploma-uitreiking aan de geslaagde kandidaten van onze Bedrijfsschool gematigd optimistisch ten aanzien van de voor WF weggelegde toe komst. Hij hoopte, dat onderhandelin gen over nieuwe opdrachten binnenkort met redelijk succes zouden kunnen worden afge rond. Voor de continuïteit van het bedrijf oordeelde hij naast het verwerven van opdrachten van zeer groot belang hoog- Aandacht voor de heer Valk Mooi boek van de heer Zipp voor Wim Keijzer waardig vakmanschap ener zijds en aan de andere kant een moderne outillage. "En die hebben wij. Denk bijvoorbeeld eens aan onze moderne over kapte bouwplaatsen voor het bouwen van ingewikkelde schepen. De overkappingen be vorderen niet in de laatste plaats op een positieve wijze de werkomstandigheden". Rol Wel zag hij als een probleem een tekort aan vakmensen, de laatste tijd ontstaan. "Maar", zei de heer Zipp, "alles wordt in het werk gesteld om dit tekort weer aan te vullen. En daarbij speelt de Bedrijfsschool een belangrijke rol. Velen van onze medewerkers zijn op deze school met haar degelijke opleidingen begonnen. Sommi ge van de oud-leerlingen zijn zelfs tot in de hoogste posities terecht gekomen. Wel wil ik kwijt, dat die opleidingen duur zijn, maar volkomen verant woord". Eerder had de heer Valk, chef Vorming en Opleiding, de vele aanwezigen een hartelijk wel kom toegeroepen, waaronder functionarissen van de Ge meente Politie, het Arbeidsbu reau, de Onderwijswereld, de Stichting Bemetel en de In dustrie. Hij gaf een overzicht van het afgelopen schooljaar. Een greep daaruit: het zomer kamp, de open dag, de diverse cursussen naast de bekende Bemetelopleidingen, zoals RSV Kraanbesturen, Algemene Inrichting Machinekamer, Avondopleidingen enz. Ingenomen toonde hij zich met het feit, dat wij nu ook op school leerlingen opleiden voor een aantal andere bedrijven. "De opleidingen zijn duur. Een aantal bedrijven heeft de eigen opleiding gestaakt jèn maakt thans gebruik van onze facili teiten. Wij hadden daarvoor ge lukkig de ruimte. Want in de ja ren zestig waren er bij ons 300 leerlingen op school en nu "slechts" 130 Dat betekent, dat er ruimte over is, waardoor bedrijven als Fontijne, de IJs- selwerf, Rademakers en Flam- co (Gouda) hun leerlingen bij ons laten opleiden. Voor Rade makers zelfs twee meisjes. Een gelukkig initiatief, dat in de toekomst waarschijnlijk pers pectieven opent bij WF".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 10