9 van een sterk veranderende in dustrie in Nederland en Euro pa. "Want", zei hij, "de doelstelling van het beroepsonderwijs is tweeledig. Het gaat enerzijds om economische belangen en anderzijds om het belang van de leerling". Dat men onderwijs veel waarde toekent, geeft de grootte van het Rijksbegro tingscijfer wel aan. Hij zag een duidelijk verband daardoor tus sen welvaart en scholing. Voorts wees de heer Eijken- boom op de innovatie en de koppeling die deze legt tussen Uitreiken van de diploma's door de heer Van de Geer welvaartsbehoud en hoogwaar dig, winstgevend werk. In de tweede plaats wees hij op het rapport van de Wetenschappe lijke Raad voor het Regerings beleid met daarin vertrekpun ten ten aanzien van het op de rails houden van de Nederland se industrie. En als laatste punt duidde hij de maatregelen in Europees verband aan om tot overschakeling op andere produkten in de staalsector te komen, waarvoor ook conse quenties zijn te noemen voor de scheepsbouw. De secretaris OR vond, dat daarop ook de opleidingen in de toekomst zullen moeten worden afgestemd. "Ik pleit voor samenwerking tussen werkgevers, werknemers, on derwijsinstellingen en weten schapsmensen". De gediplomeerden zijn: PRIMAIRE OPLEIDINGEN BEMETEL SCHEEPSMETAALBEWERKEN Fred de Bruyn Rob van Dijk Sjaak de Kraker Herman van Oudenaarden Theo Weijmans Arno van Eek Theo Cafferata Overwinnen Hij feliciteerde tenslotte de ge diplomeerden en vond, dat men gezamenlijk de malaise in de scheepsbouw zou kunnen over winnen. Het diploma vond hij tenslotte een landelijke waarde hebben. Hierna sprak de schooloudste Erwin Huiskens een dank woord. Een dankwoord, dat de heer Valk tenslotte verlengde tot één gericht aan de ouders, Bemetel-functionarissen, be drijfsleiders en leraren. Na de pauze konden de aanwe zigen de examenwerkstukken bezichtigen en een praatje met de bedrijfsleiding maken, waar na D.J. Tony Mouse met zijn drive-in discotheek nadrukke lijk zijn aanwezigheid bewees en dat bewezen de leerlingen ook Woonplaats Vlaardingen Vlaardingen Vlaardingen Vlaardingen Vlaardingen Rotterdam (Hoogvliet) Rotterdam (Hoogvliet) Ook een pluspunt voor de school betekent het, dat de opleidingen voor draaien en fraisen weer zijn gestart". Tijdens de diploma- uitreikingsbijeenkomst reikte de heer Zipp als prijzen uit een fraai boekwerk aan de leerlin gen met de beste examenresul taten Wim Keijzer, (machine- bankwerken), Eric van Wijk (voortgezette opleiding Beme- tel) en de leerling, die deze zomer de Bartel Wilton-prijs won, Erwin Huiskens (machine- bankwerken). Klasgewijs Hierna ging de chef van de Be- drijfsschool, de heer Van de Geer, over tot het klasgewijze uitreiken van de behaalde di ploma's. Hij deed dat met een toepasselijk woord met daarin vaak een grappige persoonlijke noot vervlochten. Hij wees er tevens op, dat zonder de zwem diploma's en andere sportdi- ploma's mee te rekenen dit jaar 65 diploma's door onze jeugdi ge WF-ers in de wacht zijn gesleept. Daaraan heeft een ie der bijgedragen, maar natuur lijk vooral het lerarenkorps van de School "De opleidingen moeten op zo'n breed mogelijke basis wor den gestoeld, waardoor wij in de toekomst taken van elkaar kunnen overnemen om zo me de tot een winstgevender pro ductie te komen". Deze strek king raakte de kern van het be toog van de secretaris van de OR, de heer Eijkenboom. Hij kwam tot zijn conclusie na de betekenis van het onderwijs te hebben geschetst in het raam De heer Zipp met de prijswinnaars

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 11