Filmavond WAC in de klas meewerken aan een stuk veiligheidsopvoeding. Zo kan het voor komen, dat je een klasgenoot moet corrigeren. Dat kan moeilijk zijn. Tevens is het belangrijk dat er volgens een bepaald stramien gewerkt wordt. We zullen proberen jullie in dit soort zaken inzicht te ge ven tijdens de vergaderingen van de Veiligheidscommissie". Vervolgens werden de veilig heidsinspecteurs officieel door hem geïnstalleerd en kregen al lemaal een certificaat met daarop fraaie spreuken als "le dereen gaat weieens op vakan tie, het gevaar nooit". Ook me moreerde de heer Potuyt dat de heer De Bie de functie van vei ligheidspromotor had overge nomen van de heer Wester duin. Arbeidsmarkt De volgende spreker was de vice-voorzitter van het Open baar Lichaam Rijnmond, de heer Van 't Laar, die een boei ende uiteenzetting gaf over de functies van de Rijnmondraad. Uiteraard kwam de onder wijsproblematiek aan de orde. "Momenteel hebben we vooral te kampen met het probleem van het afstemmen van het on- i derwijs op de arbeidsmarkt. Het is helaas zo dat er voor veel enthousiaste jongelui, die het geploeter hun einddiploma hebben behaald, geen ar beidsplaats voorhanden is. Het is de taak van de overheid om iets aan die afstemming te doen. Rijnmond speelt hierin een kleine rol, door goede voor lichting te geven aan hen die in het onderwijs en het bedrijfsle ven zitten en hen te wijzen op de mogelijkheden die er zijn. Voorlichting dient vooral reëel te zijn. Men moet geen overdre ven verwachtingen scheppen". De heer Van 't Laar zag duide lijk het belang van bedrijfs- scholen. "Het bedrijfsonder- wijs kan een schakel zijn tus sen het middelbaar onderwijs en het bedrijfsleven en kan daarom vaak meer kansen bie den". Hij vond het een positie ve zaak, dat zojuist de leerlin- genraad was geïnstalleerd. "In deze tijd is het niet meer zo in de mode om het accent op de mocratisering te leggen. Mo menteel worden immers onze gedachten bepaald bij het in stand houden van de werkgele genheid en het stelsel van soci ale voorzieningen. Toch ben ik blij, dat u met deze leerlingen- raad een duidelijke vorm van 11 democratisering handhaaft. Deze raad kan leerlingen en le raren dichter bijelkaar brengen en biedt de mogelijkheid om problemen te bespreken. Ik hoop daarom dat deze leerlin- genraad een lang leven be schoren mag zijn". Na de toespraak van de heer Van 't Laar volgde een uitstekend ver zorgde presentatie door de af deling Voorlichting Rijnmond. Een gezamenlijke lunch vorm de het sluitstuk van deze bij zonder informatieve ochtend. Installatie van de Leerlingenraad JUBILEA-VIERINGEN 1981 Totaal Maand Vieringsdatum aantal jubilarissen Januari 7 Februari 27 februari '81 13 Maart 17 April 24 april '81 9 Mei 9 Juni 6 Juli 31 juli '81 7 Augustus 8 September 25 september '81 10 Oktober 8 November 6 December 18 december '81 5 Totaal 105 Op dinsdagavond 6 januari a.s. zal in de kantine Hoofdkantoor van WF de film worden ver toond over de door de Wilton- Fijenoord Automobielclub ge organiseerde reis naar de Vere nigde Staten van Amerika. Tevens zal op deze avond een film over Indonesië worden ver toond. WAC-leden, die interes se hebben om deze avond, die om 20.00 uur begint, bij te wo nen, gelieven zich hiervoor aan te melden in 't Praethuis op het WAC-terrein.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 13