Gepensioneerden genoten van prima artiesten-programma 12 Henfielse blik en zang van Martine Met gezellig orgelspel als ach tergrondmuziek was de grote zaal van de Rotterdamse Doe len op woensdagmiddag 12 no vember in een mum van tijd ge vuld met gepensioneerde WF- ers en hun echtgenotes. Vrolijk zwaaiend naar alle bekenden, wachtte men vol spanning op het jaarlijkse feestprogramma met allerlei bekende artiesten. Na een welkomstwoord door de heer Van de Bosch van de afdeling Personeelsdienst, ging men meteen swingend van start. Met een vrolijk lied bleek presentator Bob Vrieling er zin in te hebben. Na enkele grappen, kon hij al direct één van dé corifeeën uit de Neder landse amusementswereld aankondigen: de onlangs met de Televizierring onderschei den Martine Bijl. Samen met haar begeleider Henk van der Molen bracht zij een uitgekiend programma, dat veel sfeer in de zaal bracht. Martine is niet alleen een begaafd zangeres en een charmante verschijning; tevens ontpopte zij zich als een rashumoriste met Henk van der Molen - wat speelt die man goed op de gitaar - als aange ver. Naast serieuze liedjes als "Een beetje liefde doet geen zeer" en een op muziek gezet sprook je van Hans Christiaan Ander sen over een vlinder, had Marti ne vooral succes met haar wat meer luchtige nummers, waar bij zij heel raak bepaalde type tjes weet uit te beelden. Zo was er de Groningse boerin die gaat skiën in Tirol en tot slot als vro lijke meezinger het carna valslied over het meisje van Friese origine, dat zich toch niet helemaal kan uitleven in het Limburgse carnavalsge- doe. Dolkomisch De volgende artiest was band- parodist Frans Bakvis. Bij het klaarzetten van de attributen voor dit nummer, toonde zijn charmante assistente dat het weer goed zit met de mini- mode, iets wat de mannen in de zaal duidelijk konden waar deren. Waardering was er ook voor Frans Bakvis, die met het kunstig verweven van allerlei bekende muziekstukken en conferances zorgde voor een aantal dolkomische situaties. Het feit dat het geluid tijdens zijn act niet voor iedereen goed verstaanbaar was, maakte Frans ruimschoots goed door zijn fantastische mimiek, die samen met een goede repertoi rekeus de basis vormt van zijn succesvolle optreden. Hoogte punten waren de act als pianist met een draaistoel die maar niet goed af te stellen is, en de striptease, waarbij hij in enkele seconden een merkwaardige metamorfose onderging. Het operette-duo Wim Koop man en Mitzy van der Lans was voor velen het hoogtepunt van de dag. Operette-muziek mag zich gelukkig in Nederland in een grote populariteit verheu gen en als deze muziek dan ge bracht wordt door kwaliteitsar tiesten als dit duo, is het voor de vele liefhebbers van dit gen re werkelijk genieten. Opval lend was de blijheid en de pro fessionele aanpak van deze twee artiesten: Wim Koopman, wiens stem vooral in de zachte passages een heel mooie kleur heeft, en Mitzij van der Lans, die met grote trefzekerheid zo wel in mooie gedragen liederen als in wat luchtiger repertoire geweldige staaltjes zangkunst liet horen. Het applaus voor Wim en Mitzij, die naast solo nummers ook enkele prachtige duetten zongen, was ovatio neel. Een pluim verdiende hier bij ook het trio van Wim Moens, dat op uitstekende wijze de be geleiding verzorgde. Spontaan In de pauze smaakten tradi- tiegtrouw de kop koffie en het gebak weer prima. En onder het genot van een sigaar werd er door vele oud-medewerkers flink nagepraat over "die goeie ouwe tijd". Als eerste artiesten na de pau ze kondigde Bob Vrieling het Rotterdamse accordeon-duo Jane John aan. Gestoken in prachtige kostuums brachten zij een vrolijk programma, dat spontaan uitnodigde tot mee klappen en meezingen. Deze artiesten zorgen al jarenlang steeds voor een uitstekende show en kennen het klappen van de zweep. Tijdens een pit tig stuk Tiroler muziek en voor al ook tijdens de Vogeltjeswals demonstreerden zij hun goede instrumentbeheersing. Voor deze middag hadden zij vele bekende liederen uitgezocht, die dus - de kelen waren door de koffie in de pauze immers gesmeerd - uit volle borst mee gezongen werden. Vervolgens kwamen tot de vreugde van het publiek Wim Koopman en Mit' zy van der Lans nog een keer terug. Na afloop van hun optre- Een sigaartje van Nanny? Ja, graag

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 14