"Door modelbouw houd je de handvaardigheid vast" Herman Horstmann: den mochten zij een staande ovatie in ontvangst nemen! Dat mocht ook Bob Vrieling die voor een verrassend slot zorg de. Niet alleen bleek hij een be schaafd en geroutineerd pre sentator te zijn; ook als zanger kwam hij uitstekend uit de verf. Enthousiast bracht hij als sluitstuk van deze fijne middag een medley van bekende lied jes, waarbij de hele zaal flink meedeed. Dankbaar verliet het publiek de Doelen. Het was zo als een oud WF-er in de pauze al zei: "Ook al ben je weg bij Wilton, vergeten doen ze je niet". Knus genietend in de Doelen k Ook Frans voelde zich als een vis in het water "Het moet van jezelf uitgaan. Kijk, dat schoorsteenpijpje hier, dat buig je zo uit de hand. Het is allemaal van koper. Dat buigt en soldeert makkelijk. Al die onderdeeltjes maak ik van snippers en stukjes afval". Aan het woord is Herman Horst- nnann (62), in het dagelijks le ven afdelingsbaas bij de toets- bank in de plaatwerkerij van WF, die in zijn vrije tijd een enthousiast modelbouwer is. Momenteel is hij bezig aan een model van de sleepboot "Bar tel Wilton". De tweede al van die naam, want het eerste exemplaar, dat werkelijk een identieke copie is van de echte sleepboot, werd bij wijze van grap in dok 4 gezet en door on ze fotograaf op de kiek vastge legd. Aan de basis van deze hobby, die hij al van jongs af aan beoe fent, staat zijn opleiding tot in strumentmaker op de Am bachtsschool aan de Beukels- dijk. "Maar ja, in dat vak was niets te doen. 't Was crisistijd, weet je. Daarom ben ik maar loodgieterswerk gaan doen. Daar steek je toch altijd veel van op, want als ze me nu vra gen om twee loden pijpen te solderen, kan ik dat". Op zijn 17e jaar kwam de heer Horst mann bij WF, aanvankelijk in de scheepsbouw. Maar al spoedig verhuisde hij naar de toetsbank, waar hij zich bezig houdt met het verzorgen van het laadgerei van schepen, het kettingwerk en alle op de werf aanwezige takels. "We repare ren, testen en plegen onder houd aan dat spul. Verantwoor delijk werk, want er hangen mensenlevens van af. Een on derdeel dat nog goed is, ver vang je niet, want we moeten zuinig werken. Maar als iets

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 15