1/ m Puntl: veiligheid Dankbetuigingen 15 met zes laadbomen. Dat laad- gerei is helemaal beweegbaar". Hij rommelt wat in een sigarendoosje en haalt er een piepklein onderdeeltje uit. "Ja, anders geloof je me niet", zegt hij. Het blijkt een zo genaamde lummel te zijn, een klein beweegbaar onderdeeltje van het laadgerei. "Precies de zelfde dingetjes heb ik ook bij dat vrachtschip gebruikt. Je moest ze met een pincet aan brengen". In de loop der tijd heeft hij heel wat scheepsmo dellen gemaakt. Maar ook elec- trische treinen met een zelfge bouwd drie centimeter groot -of liever gezegd klein - electromo- tortje erin. "Voor een collega, die met pen sioen ging, heb ik nog eens een kriktakel nagebouwd. Met die dingen werkten we aan boord van schepen. Bij zijn afscheid, kreeg hij een model van zo'n ding. Helemaal compleet met tandwielen en kettingen". Vijlen In het model van de "Bartel Wilton" gaan aardig wat vrije uren zitten. "Over zo'n bootje doe ik wel een maand of drie. Aan zo'n vrierbladige schroef ben je bijvoorbeeld een aardig tijdje bezig. Die maak je uit een rond stuk koper. Eerst inzagen en dan maar in model vijlen". De heer Horstmann, die net na de oorlog ook nog in het eerste elftal van Sparta heeft gevoet bald, beleeft veel plezier aan zijn hobby. Het feit, dat hij nu voor de tweede keer een model van hetzelfde schip maakt, deert hem niet. "Het blijft een enerverende bezigheid. Het is bovendien nuttig, want zo houd je je handvaardigheid. Soms laat je zo'n werkstuk wel eens even ligen als de inspiratie er op dat moment niet is, maar la ter pak je het toch altijd weer met veel plezier op. Ik vind het heerlijk om zo bezig te zijn. Stil zitten is een rampen 't is nog slecht voor de gezondheid ook!" DE JUISTE KEUS! Sommige mensen kost het al tijd nog de grootste moeite om te komen tot het gebruik van beschermingsmiddelen, zoals helmen, brillen, gordels enz. Zo langzamerhand zal een ieder wel weten wat er op dit gebied in ons bedrijf beschikbaar is. Zodra zo iemand ondervonden heeft, dat hij niet direct een on geval krijgt, wanneer hij de voorgeschreven middelen niet gebruikt, trekt hij daaruit de conclusie dat hem niets kan overkomen. De ervaring heeft geleerd, dat het verstrekken van veiligheids voorschriften lang niet altijd de oplossing geeft voor dit pro bleem. Daarom dienen diege nen die daar wel van doordron gen zijn, anderen te overtuigen. De klacht komt nog aleens naar voren, dat wanneer men de niet gebruikers daarop wijst, men de wind van voren krijgt. Maar u kunt al zoveel tot de vei ligheidszaak bijdragen, indien u tegenover collega's en ande ren in uw omgeving het goede voorbeeld geeft. Goed voor gaan doet goed volgen! Het kan niet anders, of dit moet na verloop van tijd op verschillen de mensen een gunstige uit werking hebben. Laat u niet af schrikken wanneer u bij ande ren geen resultaten van uw juiste voorbeeld ziet, niet ieder mens is gemakkelijk te overtui gen. Men denkt er niet bij na en staat er niet bij stil, wat de ge volgen kunnen zijn van roeke loos en onnadenkend hande len. Maar als men met de ge volgen zit, ja, dan is men wel bereid om de voorschriften op te volgen en te luisteren naar die collega's die er voor waar schuwden. Beter van te voren denken dan achteraf piekeren! Zo is het ook op nevenstaande afbeelding. Dus tot de ambas sadeurs van de veiligheid zeg gen wij: "Ga rustig door met het goede en veilige voorbeeld. Probeer de mensen in uw om geving er rustig op attent te maken, dat veilig werken nodig is voor henzelf en anderen". Tot de onveilige werkers zeg gen wij: "Denk goed na, doe KNEUS JE HOOFD NIET DRAAG EEN HELM! HELP HET VERMINDEREN dan uw keus, de goede keus. Kies de kant van de veiligheid. Daar zult u nooit spijt van heb ben, want dan dient u het beste uw gezins- en persoonlijke be lang. Veiligheid in het bedrijf, is veiligheid voor het gezin. Prettige Kerstdagen en een goede jaarwisseling. A.P. Voor de vele blijken van mede leven, betoond tijdens de ziek te en na het overlijden van mijn lieve man, betuig ik u, mede na mens alle familieleden, oprecht dank. Mevrouw G. Landman-de Hoog Langs deze weg dank ik allen voor de belangstelling en de ve le cadeaus bij mijn 50-jarig ju bileum en bij het beëindigen van mijn werkzaamheden. C.W. Otto

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 17