19 Eén belangrijke zaak voor alle le den filatelisten willen we nog on der de aandacht brengen. Er heeft altijd een grote vertrouwensrelatie tussen de leden en het Bestuur bestaan. Afgelopen rondzendsei- zoen echter is dit vertrouwen ten opzichte van één van onze leden verdwenen. Wat is namelijk het geval? In één van de rondzendin gen zijn postfrisse zegels met plakker verwisseld voor dezelfde zegels maar dan gebruikt. Dit ge bruikt zijn is alleen te zien als men oplettend de zegels bestudeert. Doet men dit oppervlakkig dan valt het niet op. Wij hebben in het schrijven, dat bij de afrekening is gevoegd, reeds over deze zaak gesproken en wij hebben de sektie waar dit gebeurd is opgespoord. Tevens hebben wij dit lid in de ge legenheid gesteld de verwisselde zegels in gesloten enveloppe aan de sekretaris te retourneren. Tot heden hebben wij echter nog geen reaktie ontvangen. Wij willen alle te goeder trouw zijnde leden (en dat zijn ze allemaal, behalve één) verzoeken ook goed op te letten of er geen zegels uitgenomen wor den, waarvan het vakje niet is af gestempeld en of er geen verwis selingen plaatsvinden. Mocht u le ge vakjes vinden, dan dient u naar de man die vóór u op de rondzend lijst stond terug te gaan en hem te verzoeken zijn verzuim goed te maken. Konstateert u echter ver wisselingen dan dit niet in het boekje schrijven, doch rechtstreeks met de betrokken rondzending naar de sekretaris komen die dan direkt een onder zoek kan instellen. We hopen ech ter dat het gewraakte lid van zijn dwaalwegen zal terugkomen. Laat dit alles de niet leden niet af schrikken om lid van onze vereni ging te worden. Voor slechts f 30,— per jaar is men lid en krijgt men een bijzon der interessant filatelistisch blad, waarin ook de nieuwe uitgiften van alle landen staan vermeld. Het lidmaatschap biedt verder nog als ivoordeel de centrale aankoop van nieuw te verschijnen Nederlandse zegels zonder kostenverhoging en niet meer de kans dat men "ver geet". De centrale aankoop van bui tenlandse zegels tegen een lagere prijs dan in de winkel. Het gratis in uitleen beschik baar stellen van wereldcatalo gus Yvert en Tellier. Deelname aan de rondzen ding (dit zijn zegels in boekjes waaruit men kan kopen). Nieuwtjes en rondzending uiter- laard tegen betaling van de ge kochte of uit de boekjes genomen zegels. Filatelie dus zonder dat u (wij ech- 'ter des te meer) moeite hoeft te Idoen. Tot slot wensen wij Direktie, Hoofdbestuur en alle leden en aankomende leden en hun gezin nen zeer prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1981 toe. Het Bestuur JAARVERSLAG AFDELING GEMENGD KOOR Het Gemengd Koor "Wilton- Fijenoord" kan op een goed jaar terugzien. Het ledenbestand is van dien aard dat de partijen ver houdingsgewijs goed zijn bezet. Onze dirigente, Mevr. v. Bommel, kan zich elke week verheugen op een goede opkomst van de leden en naast de gezellige sfeer die er heerst, wordt er flink gestudeerd op een aantal nieuwe werken. Allereerst hebben wij dit jaar mee gewerkt aan de Culturele Mani festatie in de Sporthal Margriet te Schiedam ter viering van de 5e mei. Wij hebben dit gedaan in sa menwerking met het Gemengd Koor "Excelsior" en de "Harmonie van Wilton-Fijenoord". Het geheel werd erg gewaardeerd door de aanwezigen. Het hoogtepunt voor ons koor werd wel het uitstapje op 6, 7 en 8 juni naar Esslingen in Duitsland. Esslingen is de zusterstad van Schiedam. Op verschillende pun ten van de stad hebben wij gezon gen. Het prachtige weer heeft er toe bijgedragen, dat het geheel een succes geworden is. Ons rest nu nog een concert op 22 december in het Sint Jacobs Gasthuis te Schiedam, waar wij weer hard voor aan het werk zijn. Mocht er interesse zijn bij u voor ons koor, dan bent u altijd van har te welkom. Wij repeteren wekelijks op donder dag van 20.00 tot 22.00 uur in het Gebouw Chr. Soc. Belangen, Lan ge Haven 73 te Schiedam. Tevens maakt het Bestuur van het Gemengd Koor "Wilton- Fijenoord" van deze gelegenheid gebruik de Directie, Hoofd bestuur, Zusterverenigingen, Diri gente en leden een Prettige Kerst en een voorspoedig 1981 toe te wensen. Het Bestuur JAARVERSLAG AFDELING HANDBAL Het afgelopen seizoen was het le dental van de vereniging in stij gende lijn: 15 nieuwe handballers konden worden ingeschreven. Dit jaar werden door de senioren teams geen kampioenschappen behaald. Belangrijk is hier ook aan de lagere teams alle aandacht te schenken, want alleen vanuit een bredere onderlaag zal presta tieverbetering op langere termijn mogelijk zijn. Regelmatige doorstroming van de jeugd zal dan ook gewaarborgd moeten blijven. De junioren-teams hebben zich goed gehandhaafd. Een hoogte punt was het tweedaagse bezoek uit Denemarken op 24 en 25 mei. De gezellige excursie en het toer nooi met onder andere WIK en Hollandiaan maakten dit bezoek voor zowel de jonge Deense hand ballers als die van WF bijzonder geslaagd. Bij de pupillen en aspiranten staan de zaken er goed voor. Een flinke toeloop van jongens resul teerde in een jongens- pupillenteam, dat in de zaalcom petitie kampioen werd. Een zelfde succes werd door de meisjes aspiranten II behaald. Naast vele activiteiten op het sportieve vlak waren er o.a. een fondue met kwis, een Kerst-inn met disco, een geweldig geslaagd jeugdkarnaval, een creatieve ochtend met brood maaltijd en een bezoek aan de in terland Nederland-Polen. Ook de contact-commissie heeft niet stilgezeten en heeft zich ac tief bezig gehouden met het orga niseren van de karnavalsavond, de contact-avonden, bingo- en klaver- jasavonden. Veel dank zijn wij verschuldigd aan allen die zich enthousiast voor de vereniging hebben inge zet. We hopen ook volgend jaar op ieders steun te mogen rekenen om het bestaansrecht van de vere niging te verzekeren. Tot slot wen sen wij Directie, Hoofdbestuur, Zusterverenigingen en alle leden en hun gezinnen prettige Kerstda gen en een voorspoedig 1981. Het Bestuur JAARVERSLAG HARMONIE WILTON-FIJENOORD Het is aan het einde van het jaar de gewoonte dat men een blik achterom werpt en de zaken eens rustig overdenkt. Voor de Harmonie betekende 1980 dat zij 55 jaar bestond. Tevens is het een jaar'van wisselingen ge weest. Het betrof hier de leiding. Een nieuwe dirigent moest aange trokken worden. Nadat er enkele sollicitanten waren geweest, is de keuze gevallen op de heer J. Gru- ter. Het is voor beide partijen wen nen aan elkaar en dientengevolge is het voor wat de optredens be treft rustiger geweest als andere jaren. In het vorige verslag hebben wij gesproken over de economi sche situatie. Die heeft zich tot op heden nog niets verbeterd, zodat wij financieel zeer goed op onze tellen moeten passen. Naar buiten heeft de Harmonie in tegenstelling tot andere jaren min der opgetreden. Maar intern is zeer hard gewerkt. Ook het tam boerkorps is bezig met een nieu we instructeur. Dit omdat de heer Meijer na ruim 20 jaar de wens te kennen had gegeven, de mat- trestaf over te dragen. De heer Meijer blijft nog wel de leerlingen les geven. Dit tot genoegen van het bestuur. Het totaal overzicht blijft altijd zeer beknopt: er worden slechts hoogtepunten naar voren ge haald. Beginnend met het orkest zien we dat het concert in Vlaar- dingen geslaagd mag worden ge noemd. Dit concert stond onder leiding van de heer P. v. Vliet. We hebben traditiegetrouw onze medewerking verleend bij de ver toning van het WF-Journaal. Op 5 mei is tijdens de muzikale manifestatie in de sporthal "Mar griet" te Schiedam, door ons or kest met succes opgetreden. Tijdens de naamsverandering van de afdeling Voetbal van WF is mu zikaal afscheid genomen van deze afdeling. Op 30 augustus werd een concert verzorgd op het Lij- baanplein te Rotterdam. Op 15 juni werden wij diep getrof fen door het bericht dat onze oud dirigent en ere-lid, de heer L.Th. Jansen, was overleden. Node heb ben wij dit verlies moeten aan vaarden. Tijdens het samenstellen van dit verslag wordt er door het orkest hard gewerkt voor de deelname aan een bedrijfsorkesten festival op 14 december. Het resultaat hiervan verneemt u in de januari- uitgave van het WF Nieuws. Het tamboerkorps verleende haar medewerking bij het concert in Vlaardingen en werkte tevens mee bij de Voetbalclub WF. Deze dames en heren zorgden voor een grandioos succes tijdens het drumbandfestival "Fanfare 80" te Schiedam. In hun afdeling behaalden zij tijdens het defile de Defileerprijs. In de wedstrijd wisten zij de eerste plaats te beha len, en onze mattre, de heer J.M. Rissema, wist voor de tweede maal in sucsessie de Maïtreprijs in de wacht te slepen. Onze jeugd heeft ook dit jaar on der leiding van de heer Wim Vos uitstekend werk geleverd. In totaal werd zes maal een optreden ver zorgd. De traditie getrouw werd tij dens de open dag een concert ver zorgd in onze bedrijfsschool. Uit dit verslag blijkt dat onze vere niging actief is en dat de geest in alle geledingen bijzonder goed is. Indien u lust heeft om zelf te musi ceren, of om het te leren, is er bij ons alle gelegenheid toe. Laat u informeren bij het secreta riaat. Adres: Albardastraat 3, 3119 PA Schiedam. Tel.: 010-70 67 44, of nog beter kom eens kijken en luisteren tijdens de repetitie. In ons repetitielokaal (Nieuwe Wa terwegstraat 5, Schiedam) bent u van harte welkom. Mogen wij besluiten met onze dank uit te spreken voor de steun,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 21