Mevrouw J. van Beek doopte "Bloys van Treslong" Tweede S-fregat bij WF kwam tot leven: 2 i Het echtpaar Van Beek temidden van de Directie WF en de Raad van Bestuur RSV "Ik doop u Bloys van Treslong en ik wens u en uw bemanning een behouden vaart". Mevrouw J. van Beek-Bussemaker, echt genote van de Chef Marine Staf, Vice-Admiraal H.L. van Beek, sprak op zaterdagmor gen 15 november jl. helder de doopformule uit in de Dok- loods. Daarmee en met het charmante doorhakken van de draad, die tot-dan-toe de cham pagnefles tegenhield, gaf zij het tweede door ons te bouwen S-fregat zijn naam, waardoor het schip pas echt zijn eigen le ven ging leiden. De indrukwekkende gebeurte nis werd gadegeslagen door een 600 koppig publiek, dat met gepaste eerbied het Wil helmus aanhoorde. Op uitdruk kelijke wens van de doopster speelde de Kapel van het Korps Mariniers hierna als eer betoon aan de watergeus Bloys van Treslong het "In Naam Van Oranje Doe Open de Poort". Na de doop ontving Mevrouw Van Beek uiteraard de allerhar telijkste felicitaties en uit de handen van de bedrijfsleider Montage S-fregatten, de heer De Ruyter, een speciale zilve ren rijksdaalder met symboli sche betekenis. Het grote gezelschap ver- De champagnefles knalt tegen de boeg plaatste zich vervolgens over de feestelijk vlaggende werf naar de aan het Hoofdkantoor gebouwde speciale tent, waar de speeches werden gehou den. DMKM Het was de Directeur Materieel der Koninklijke Marine, de Schout-bij-Nacht ir T.P.J.M. Stoltz, die als eerste het woord voerde en gepast medeleven vroeg met de beide slachtof fers, gevallen tijdens de grote brand in het ketelruim van Hr. Ms. Drenthe nabij Willemstad. Beide machinisten verloren daarbij het leven. Twee perso neelsleden liepen ernstige brandwonden op. Schout-bij-Nacht Stoltz richtte zich speciaal tot de NAVO- gasten en bracht nogmaals de samenwerking in het fregatten- programma onder de aan dacht, waarbij hij uiteraard niet i naliet te wijzen op het belang van het ontwikkelen van verde re standaardisatie-systemen in verband met de operationele mogelijkheden van de NAVO- strijdkrachten. Lof zwaaide hij de werf toe. "Op 27 april 1978 legde de heer Barentsen de kiel voor dit fre- gat en exact op schema kan de bouwmeester nu dertig maan den later aantonen, waartoe de scheepsbouw in Nederland in staat is". Hij dankte Mevrouw Van Beek voor de charmante wijze, waarop zij een histori sche naam had verbonden aan een modern schip. Schout-btj-Nacht Stoltz heette ook de aanwezige nazaat Jonk- (foto: Marine-Voorlichtingsdienst)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 4