Ook afdeling Beveiliging beademt nu mond-op-mond door interne EHBO-cursus I 1 EHBO; een ingeburgerd begrip in onze samenleving, dat op 4 november jl. bij WF nog eens extra aan betekenis won door de toen in het voormalige Swarttouwgebouw van start gegane interne cursus Eerste Hulp bij Ongelukken. Het is van het grootste belang voor het bedrijf, dat een groot aantal medewerkers van de af deling Beveiliging de door de artsen Gispen en Helms en zie kenverpleger De Graaf te geven cursus volgen. "Want", zei de heer Roozendaal in zijn korte toespraak, die aan de eerste les voorafging, "het aantal me dewerkers is afgenomen. Ook op de Medische Dienst. En toch hebben wij in de nacht mensen nodig met dit diploma. Daarom is het een gelukkige combinatie, dat de in continu dienst werkende afdeling Be veiliging meer mensen gaat tel oefening mond-op-mond beademing len met dit diploma, zodat dag en nacht en gedurende de weekeinden "eerste hulp" op het bedrijf geboden kan blijven worden. Vroeger haalde men in zijn vrije tijd het diploma. Nu er door personeelsgebrek minder vrije tijd overblijft ligt dat wat moeilijker". Het is een zeer pit tige cursus van vier uur per dag en in totaal 32 uur, bestaande uit theorie en praktijk, die ook gevolgd wordt door enige me dewerkers van RSV Data. Bo vendien is er één dame onder de leerlingen: mejuffrouw Kalk man, Janneke voor de insiders (secretaresse van de Medische Dienst). Desgevraagd gaf instructeur De Graaf als zijn commentaar: "De leerlingen zijn bloedse rieus. Ik geef wel eens lessen buiten het bedrijf, waar men de cursussen op vrijwillige basis volgt, maar het enthousiasme hier doet er in niets voor onder, in tegendeel! Maar de basis is hier natuurlijk ook weer geen honderd procent verplichte. Niet had ik verwacht, dat men sen, die rechtstreeks uit de nacht komen, toch met zoveel overgave de lessen tijdens de bijeenkomsten volgen. En die blauwe lippen? Tja, mond-op- mond beademing op een pop moet je nu eenmaal ook onder de knie krijgen Instructie door de heer De Graaf

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 8