V s hijstM iteeds] ^reeschappen hf/ Tjj Twee enthousiaste hengelaars halen bij WF menig visje op si 12 Punt 1: veiligheid Gebruik het juiste hijsmateriaal! In de rapporten van de veilig heidsdienst kwam het volgen de ongeval voor. Tijdens het transporteren van U-binten, met behulp van een kraan, schoot een U-bint uit de klauw van een tweesprong en viel op de voet van de man die het transport begeleidde. Resultaat: Gebroken midden voetsbeentje. Dit ongeval is ontstaan, door dat gebruik werd gemaakt van het verkeerde hijsmateriaal. Platenklauwen zijn immers, de naam zegt het al, bestemd voor het vervoer van platen in hori zontale stand. Wanneer andere materialen verplaatst moeten worden en er hangt in de kraan een twee- of viersprong met platenklau wen, neem dan de moeite deze eruit te nemen. Daarna door middel van een stalen strop uw materialen - aangehaakt in de haakketting vervoeren. De vorm van een platenklauw is ten ene male ongeschikt en ook niet bestand om er een strop in aan te slaan. Gebruik dus altijd het juiste en daarvoor bestemde, in goede staat zijnde, hijs- en transport materiaal. Er is zoveel bij te verliezen en zo weinig mee te winnen, wan neer u uit gemakzucht maar iets pakt, zonder dat u zich er van overtuigt of het voor het doel geschikt is. Nu nog iets over persoonlijke bescherming Bij de vraag wanneer persoon lijke beschermingsmiddelen aangewend dienen te worden, behoort de volgende stelregel te worden toegepast. In de eerste plaats moeten ma chines, installaties, stellingen, werkplaatsen en andere ruim ten zoals scheepsruimen en tanks, zodanig afgeschermd, geventileerd, afgezogen, enz. te worden, dat u in of in de na bijheid van deze machines, in stallaties, werkplaatsen, scheepsruimen en tanks niet in een gevaarlijke omgeving ver keert. Indien dit alles om steekhou dende redenen niet geheel of slechts ten dele mogelijk is, dan dient u gebruik te maken van de voor deze werkzaamhe den noodzakelijke bescher mingsmiddelen. Persoonlijke beschermings middelen, die men aantrekt, voor-, op- of aandoet, teneinde zich te beschermen tegen schadelijke invloeden van bui tenaf. Zo heeft het gebruik van de ver se luchtkap tijdens werkzaam heden waarbij gassen en dam pen vrij kunnen komen die voor de werker bij inademing nade- lig kunnen zijn, meerdere ma len haar nut bewezen. Vooral bij brand- en vloeiwerk- zaamheden worden deze kap pen door veel branders ge bruikt. Echter niet door allen. Aan de mensen die deze kap pen niet gebruiken terwijl zulks voorgeschreven is, zeggen wij: "Het is in uw eigen belang. Het gaat om uw gezondheid". Bedenk dit: "Veiligheid op het bedrijf, is zekerheid voor het gezin!" A.P. 's Zomers wordt de kade bij de Vijfsluizen tussen de middag vaak bevolkt door vele WF- hengelaars, die daar onder het genot van een boterham een hengeltje uitgooien. Nu in janu ari de kaden besneeuwd zijn, zoekt men liever de warmte van de kantine op. Toch zijn er nog twee enthousiaste volhouders overgebleven: Aad Pantus en Huib van Teylingen, die - be schutting zoekend achter het bestelwagentje waarmee Huib de werf rondrijdt - de vrieskou trotseren om een voorn of een platvis te verschalken. "Dagelijks kun je ons hier vin den, behalve als het stormt of regent, want het is natuurlijk geen pretje om daarna met nat te kleren op je werk te zitten". Aad, die op het hoofdkantoor bij de afdeling FEZ werkzaam is, vindt het heerlijk om er even uit te zijn. Huib, onderhoudsfitter bij de TD, knikt instemmend. "Kijk, de één zit tussen de middag te kaarten, de ander doet een tuk je, wij zoeken de buitenlucht op. Bovendien is dat vissen een aardig tijdverdrijf en de vangst is soms niet gek".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 14