Inbinden jaargang 1980 WF-Nieuws Luchtfoto C.D.M. met omstreken (foto's P.C.T. Sampson) reau was goed, maar heeft toch niet erg lang geduurd. En wat de stages betreft wil ik nog wel kwijt, dat er bij andere Eu ropese bedrijven eveneens sta- gières werden geplaatst, bij voorbeeld bij Lisnave, Hammel- mann en de NDSM. Dat regel den wij ook allemaal. Het was een soort internatio naal web? De spin vlocht zelfs door naar Schotland Want daar ging ik heen met een bedrijfsleider. In de Daily Mail hadden wij voor de CDM een advertentie campagne gehouden. Wij heb ben er toen samen een aantal mensen geïnterviewd op een hotelkamer in Glasgow, waar wij twee dagen bezig waren. Internationaal verweefden wij ons ook met Indonesië: niet voor de CDM, maar voor het RSV Management Advisory Team. Daarvoor wikkelden wij ook talloze zaken af. Zeg maar de gehele personele begelei ding. En Curagao zelf? (laat het dossier rusten) Curagao? Een bijzonder prettig eiland. Je treft er een soort vrij heid aan, die hier onbekend is. Een soort ongedwongenheid van de mensen. Ze geven zich, zoals ze zijn. Een fijne le vensstijl komt er op je af. Je stapt een andere wereld bin nen van fleurigheid en kleur; van open contacten en nauwe bindingen, ook onder het per soneel op de werf. Er is een goede medische ver zorging, inclusief tandheelkun dige hulp. En op de werf vind je zelfs een mini-supermarkt. Het afgelopen jaar bracht ik mijn tweede bezoek aan de werf na het eerste in 1969. Het was een vorm van heroriëntatie kun je wel stellen. In vergelij king tot de vorige keer was het eiland duidelijk welvarender geworden. En, ik was er de eerste keer tijdens de grote brand. Nu was alles natuurlijk hersteld. De behuizing - en dat is opvallend - is met sprongen vooruitgegaan. Ook de werf is qua aangezicht veranderd. Neem alleen het grote dok maarZeer imposant! En de uitbreiding van de kaden. Die mag er ook zijn. De werving van personeel loopt nog steeds? Wij fietsen als het ware ge woon door, afgaande op de be hoefte. Maar door de Antilliani- sering lopen de zaken toch ge leidelijk af, terwijl voor het midden- en hoger kader nu een ander bureau de externe wer ving doet. Maar behalve de werving hebben wij nog steeds het nodige van doen met de be geleiding. Denk slechts in dat verband aan de opvang van mensen hier voor specialisti sche hulp en ziekenhuisopna men. Voorts is er een constante stroom van informatie-uitwis seling. En dat is van groot be lang. Dan zijn er de werkzaam heden in verband met de Socia- Voor belangstellenden bestaat de gelegenheid hun jaar gang van het WF-Nieuws van 1980 te laten inbinden. Gegadigden kunnen betrokken jaargang aanbieden aan: Mevrouw Y. de Heer, Personeelsdienst, Wilton-Fijenoord, Hoofdkantoor. De kosten voor het inbinden bedragen ongeveer f 32,25. Datum van inlevering: vóór 15 maart 1980.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 4