Jubilarissen van de maand 6 De heer Zipp speldt mevrouw Nagel het WF-insigne op Felicitaties voor de jubilarissen ser om uit te groeien tot zelfstandig electrisch lasser in de Nieuwbouw. De heer Zipp blikte goedkeurend de elec trisch lasser A. Maasdam aan. "Voor uw periode bij WF leerde u het vak bij de Gusto. Later bij ons werkte u zowel op schepen in aanbouw voor de koopvaar dij als voor de Marine". Kraan rijder A. Mes bedient de boven loopkranen. "Uw werkterrein betrof in het verleden vooral de plek waar de grote scheepsmo toren werden gebouwd. U her innert zich vast en zeker nog die geweldige zuigers en cylin- derkoppen. De bouw van derge lijke grote motoren in Neder land is nauwelijks economisch haalbaar meer. Jammer". In de afdeling Scheepsbouw was de ijzerwerker A. Pil be gonnen. "Later werd u ijzerwerker-stroker. Nu zit u in de transportploeg van de vroe gere baas Meyer. En u bent in uw vrije tijd ook nog onderne mer: u doet in bloemen en kerstbomen De adm. boekhouder M.J.J. Poort startte zijn loopbaan bij WF als kantoorbediende bij de magazijndienst, maar ging ver volgens over naar de afdeling F en A. "Later ging u daar de fac tuurcontrole doen. Dat is van veel belang: nagaan of bepaal de zaken zijn geleverd en dat daarvoor niet te veel is betaald geworden. U toont een goede inzet en dito contactuele eigen schappen met mensen binnen en buiten het bedrijf". Koopvaardij Plaatwerker C. Sout heeft als specialiteit ventilatiekokers en afvoergassenleidingen. "Vroe ger oefende u uw werk uit op nieuwbouwschepen voor de koopvaardij en thans op mari neschepen en met name op de S-fregatten. U bent daarnaast een liefhebber van honden". De administrateur magazijn dienst M. Voogt werkt op uit leenbasis bij de RDM. "U doet uw werk goed en het doet ons plezier onze kennis overal uit te dragen". "U wordt gewaardeerd om uw commercieel inzicht en techni sche kennis. Dat zijn twee be langrijke aspecten". Hij sprak deze woorden tot de chef Tech nische Inkoop, J. v.d. Winkel. "U kocht vóór 1965 in voor de toenmalige afdeling Scheeps bouw. Daarna werd er één af deling Inkoop voor het hele be drijf gevormd. Van die afdeling werd u chef. Wij hopen, dat wij u nog lang mogen behouden". Tenslotte bedankte de heer Zipp alle echtgenotes, die het rustpunt voor de mannen thuis vormen. "Wanneer men geen goed tehuis heeft, vindt dat zijn weerslag op het werk". drukte dat nog eens extra. Ook kraanrijder L.J. Kerkhof blijkt zijn vak goed te verstaan. "Eerst was u werkzaam als kraanrijder in de Scheepsbouw- en Lasloods, maar nu werkt u op de buiten kranen en bent eveneens in staat de grote 200 tons brug- kraan over dok 8 te besturen". Afdelingsbaas C.F.B. Lucas was als metselaar bij de vroe gere afdeling metselaars be gonnen. "Dat betekende onder andere het bouwen en repare ren van ketels voor wat betreft het metselwerk. Maar ook komt om de hoek kijken het be tegelen van douches, pantries en accommodaties. In dat soort werk is ook veel veran derd. Nu worden kant en klare douches gekocht voor schepen in aanbouw. Maar er blijft voor al in de reparatie toch voorko mend metselwerk". Marine "U begon als aankomend las- C. Korpershoek afdelingsbaas mont. N.B. 40 jaar P. Kroos scheepsbeschieter N.B. 40 jaar

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 8