"Vergroeid zijn met bedrijf maakt afscheid nemen zwaar" Directeur W. Zipp bij afscheid gepensioneerden: 4 De heer Zipp spreekt de aanwezigen toe "Het bedrijf, waar men een groot deel van zijn leven heeft doorgebracht, voelt men als een deel van zijn leven". Tot deze beschouwing kwam het lid der directie, de heer W. Zipp, op dinsdagmorgen 17 fe bruari jl. in zijn toespraak tot de medewerkers van WF, die in 1980 wegens pensionering, uit treden i.v.m. de SUM, dan wel herstructurering het bedrijf hebben verlaten. Het officiële afscheid werd tra ditie getrouw gevierd in de kan tine Hoofdkantoor tijdens een genoeglijke bijeenkomst. De heer Zipp: "Het betreft 60 werknemers, waarvan er 28 met pensioen zijn gegaan; 30 zijn er vrijwillig uitgetreden en twee door herstructurering af gevloeid". Het aantal dienstjaren was im posant te noemen: één mede werker had er tussen de negen en 25; 29 medewerkers "zaten" tussen de 25 en 40 jaar; 28 tus sen de 40 en 50 jaar en twee over de 50 jaar Keerzijde De heer Zipp voelde de situatie scherp aan. "Voor velen viel het afscheid nemen niet mee. Maar iedereen beleeft dat op zijn eigen wijze. Sommigen le ven naar het afscheid toe en ondervinden dit als een positief gebeuren. Voor anderen is het echter weer minder makkelijk". Hij wees echter op de andere zijde van de medaille, namelijk de verworven vrijheid, waar door men zich aan zaken kan gaan wijden, waarin men zin heeft. En: "U allen heeft een positieve inbreng geleverd ten aanzien van de WF-bedrijfssfeer. Een onderneming bestaat niet lou ter uit havens, dokken, fabrie ken, kranen en machines. Maar dat alles wordt tot leven ge wekt door de mensen, die er werken. Dat neemt niet weg het belang van betrokken outil lage. Zonder kan men niet wer ken. In dit opzicht verkeert WF in Schiedam, dacht ik, in een goede positie". Conjunctuur Vervolgens schonk hij enige aandacht aan de sociale voor zieningen. "Gelukkig hebt u Als volgend belangrijk thema nam de heer Zipp het vakman schap onder de loupe. "Door uw vertrek gingen vak manschap en ervaring verloren. Maar ik vertrouw erop, dat u zo veel mogelijk deze waardevolle zaken heeft overgebracht op de jeugdige WF-ers ter wille van de continuïteit van ons bedrijf". Echtgenotes Ook dankte hij de scheidenden met hun echtgenotes en ande ren, die hen thuis daarbij heb ben bijgestaan, uitdrukkelijk voor de geleverde inbreng in het WF-gebeuren. "Maar nu na uw afscheid hopen wij u toch van het reilen en zeilen van WF op de hoogte te blijven houden Belangstelling van de afdeling Beveiliging door middel van het WF- Nieuws en het Bedrijfsjour- naal". Mede namens alle medewer kers wenste de heer Zipp de scheidenden van harte toe nog gedurende vele jaren in goede omstandigheden van hun pen sioen te kunnen genieten. Na het gezellige samenzijn on der het genot van het gebruike lijke "aangeklede" kopje koffie kregen de aanwezigen als her innering een geschenkje aan geboden. Onderonsje tussen de afdeling Nieuwbouw/Montage een periode van hoogconjunc tuur meegemaakt, waarin het stelsel van sociale voorzienin gen kon worden opgebouwd. Daarom is het thans mogelijk, dat sommigen van u kunnen of moeten uittreden juist in ver band met de moeilijke conjunc tuur van nu. Vanwege die slechtere economie is het no dig, dat de thans aan het be drijf verbonden medewerkers er alles aan doen om het hoofd te kunnen bieden aan de moei lijke situatie. Ik hoop, dat door ons aller inspanning wij de ko mende jaren het hoofd kunnen bieden aan de moeilijke om standigheden".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 6