fl Het busvervoer bij WF blijft behoorlijk bij de tijd Jan Jonk de man achter de schermen: 6 Het busvervoer bij WF loopt als een trein. En de man met gesmeerd, mede dankzij het geoliede werk achter de het wakend oog over het rol- schermen van Jan Jonk. lend materieel is de heer J. Jonk van de afdeling Perso neelsdienst: Jan voor zijn vele vrienden. De routes, de bushaltes, de mF? administratieve verwerking en de contacten met de busmaatschappijen, zij alle zijn aan zijn zorgen toever- trouwd. Dagelijks en soms ook 's nachts rijdt het ver- wKmWitk^itiiÉ^r voer op tijd om de werkne- Daarom de schijnwerper dit- mers te bedienen. Een en maal op "zijn" bussen ge- ander loopt al jaren richt. "Het prille begin van het bus vervoer ten gerieve van de WF- medewerkers stamt al uit vroe ger tijden; exacter, de begin ja ren vijftig". Toen Jan Jonk in 1952 bij WF kwam werd het net ingevoerd. Daarbij was hij niet betrokken. "Ik kwam op Sociale Zaken bij de Adrema terecht. Die oude machine, waarmee geadres seerd werd. Spoedig ging ik over naar de heer Van Dongen, ook op de toenmalige afdeling Sociale Zaken. Die deed aan planning en statistiek en kreeg ook het busvervoer toebedeeld, waardoor ik er eveneens inrol de". Maar waaraan heeft hij zijn uit gebreide kennis over ons per soneel in vooral de persoonlij ke sfeer te danken? Met een vrolijke glimlach: "Dat komt door de toenmalige handbeta ling. De hele afdeling legde toen nog handmatig de loon zakjes in. Die werden op diver se plaatsen vrijdags uitgereikt. Bijvoorbeeld in de Scheeps- bouwloods en de Verzinkerij. Ik verzorgde voornamelijk de Ma chinefabriek. Ook verzorgde ik de uitreiking van de koffiebon nen in de kantine De Hut. Op die manier krijg je ongelooflijk veel persoonlijke contacten; je leert de mensen en het bedrijf allemachtig goed kennen. Ik houd daar nu eenmaal van. Net als het werk, dat ik vroeger voor de jeugd van verscheidene voetbalclubs deed; ook voor die van WF". Zelfstandig Nu bestiert hij alweer jaren het busvervoer, naast de reisgel den, werk voor het ziekenfonds, mailinglist WF-Nieuws etc. In het verre verleden viel vervoer onder de R.E.T., waaraan WF zijn wensen kenbaar maakte. De R.E.T. zorgde dan, dat alles naar behoren verliep. Maar in de jaren zeventig is door wijzi ging in procedure-voorschriften WF het werk zelfstandig gaan doen. Jan Jonk ("ik zorg ook voor bussen voor excursies") is doorkneed geworden in het opstellen van routes. "Die wor den opgezet naar het aantal deelnemers of reizigers per wijk. Want Rotterdam bijvoor beeld is toch verdeeld in wij ken, die wij zoveel mogelijk aanhouden". Het personeelsbestand in be paalde wijken blijft qua aantal niet altijd hetzelfde. "Dat is juist. Een goed voorbeeld daar van is Hoogvliet. Die wijk breid de als maar uit. Er kwamen steeds meer mensen te wonen. Ook in Spijkenisse en zomeer. Wij begonnen er met één bus- Ruime parkeerplaats voor een doelmatig vervoer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 8