7 buitenland gaan, is een opgave nodig, zodat dan voorkomen wordt, dat het bedrag wordt in gehouden". Achttien Om hoeveel bussen gaat het nu eigenlijk? "Wel om achttien stuks overdag. En 's nachts - niet elke week - om zes stuks. Dat betekent, dat in sommige weken 's nachts geen bus be schikbaar is en wij met taxi's moeten werken. Die ritten wor den altijd zoveel mogelijk ge combineerd. Prettig is bijvoor beeld dat de bus uit Den Haag van een Haagse eigenaar komt. Die brengt dus 's avonds de nachtploeg mee uit Den Haag. De meeste personeelsle den, die de nacht hebben, ko men op eigen gelegenheid naar de werf en gaan na afloop met de bus of in voorkomende ge vallen per taxi naar huis". Busleiders Met een goed gevulde bus op weg naar huis route ter vervanging van de boereboot: de personeelsboot, die al van jaren her personeel ophaalde. Die ene route heb ben we enkele jaren geleden moeten splitsen. Ik spreek nog steeds over de Spijkenisse bus. Maar dat klopt niet meer". Alle busroutes blijken ruim twee jaar geleden opnieuw te zijn opgezet. Het personeels bestand is teruggelopen. Maar ook zijn vele mensen naar uit breidingswijken als Ommoord en Alexanderpolder getrokken. Dat vroeg om langere routes. Het overkomen van een groep medewerkers van Piet Smit naar WF had mede invloed op het busvervoer. "Die kwamen bijna allemaal uit de buurt van Slinge. Dus ook daar moest het vervoer worden aangepast". Het vervoer wordt voor het me rendeel verricht door de EVAG en De Snelle Vliet, waarmee uiteraard een goed contact noodzakelijk is. "Een probleem is wel eens, dat het aanbod van reizigers groter is, dan het aan tal zitplaatsen. Dan moet je routes gaan verleggen en za ken gaan combineren. Een oplossing rolt er altijd wel uit de bus om het maar bij dit ver voermiddel te houden Het is wat passen en meten". Informatie over het reizigers bestand is up-to-date. Want ie dereen, die bij WF komt wer ken, wordt gevraagd of hij of zij van het vervoer wil gebruik ma ken. Dat vraagt de afdeling Aanneming. Hierna gaan de gegevens naar Jan Jonk, velen komen ook bij hem binnenwip pen. Hij zorgt voor de buskaar- ten, routebeschrijvingen en het niet in rekening brengen van de eigen bijdrage bij ziekte. "Voor mensen die tijdelijk naar het Over de praktische uitvoering van het vervoer blijft hij goed op de hoogte door de buslei ders. Iedere bus heeft een lei der, die gegevens doorgeeft, waardoor noodzakelijke route wijzigingen of verleggen van haltes zo handig mogelijk en zo snel mogelijk kan plaatsvin den. Maar ook als iemand geen buskaart heeft, kan hij/zij bij de busleider terecht, die dit weer doorgeeft aan Jan Jonk. Als gezegd: Het vervoer bij WF verloopt op rolletjes, voor liefst 700 mensen dagelijks en voor velen ook 's nachts. Het speci ale terrein, dat als parkeer plaats dienst doet is daarbij een brok outillage, die het soe pele verloop mede bepaalt. "Ja, dat is het vroegere Wilfijn- terrein, dat uitstekend is gesi tueerd. Het was een hele verbe tering, toen de bussen niet meer hoefden te parkeren op parkeerplaats Noord. Het werf- verkeer kwam daar nog al eens in de knoop te zitten. Maar dat is al weer de nodige jaren verle den tijd", zegt onze man achter het vervoer tevreden. De heren Jonk en Rosendaal geven de "aftrap"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 9