Interne EHBO-cursus kreeg een hele dikke voldoende Diploma 's uitgereikt: 8 beeld via het dak moeten heb ben, waarbij toch de warme lucht in de hal blijft". Over het algemeen gebruiken zij de apparatuur toch wel, al moet er vanuit de leiding soms nog wel eens op worden gewe zen. Deze jonge knapen echter doen positief mee aan de ac ceptatie. Dat vraagt om een stuk mentaliteitsombuiging. "Het is net", zo redeneren zij, "als op vergaderingen, waar vroeger werd gerookt. De n iet roker was in de minderheid, maar nu worden de rollen om gedraaid". Zij hebben al een sterk besef, dat zij lasdampen bij de bron niet alleen afzuigen voorzich- zelf ("al krijg je minder stof in je neus"). Ook wordt sterk ge dacht aan de collega's in de omgeving werkend. Zij stellen wel, dat je in weerwil van het gebruik van de Novavent-instal- latie toch nog rook blijft hou den. Want de ijzerwerkers in de buurt hechten platen aanel- kaar. En hechten betekent in feite niets anders dan zeer kor te lasjes leggen. "Het is echter onmogelijk om deze afzuigap- paratuur daarbij in te zetten. Veel te onhandig". Deze eenpa rige conclusie wordt on dersteund door de in de omge ving werkende ijzerwerkers, die zeggen, dat men pas een opti maal resultaat uit betrokken apparatuur kan halen als er ook geen damp meer uit de Lasloods komt. Aan het pro bleem wordt echter naarstig gedokterd door de Bedrijfslei ding. En wil je met zijn allen een pro bleem tot op het bot aanpak ken, dan moet je je er ook volle dig voor inzetten. Precies zoals deze jonge lassers doen, daar bij er zich van bewust zijnd daarmee ook anderen van dienst te zijn. En als uitsmijter stellen zij waarderend vast: "Vooral het driehoekige mondstuk, dat ge bruikt wordt bij het verticale hoeklassen, werkt uitermate bevredigend, want dat hoef je niet zo vaak te verplaatsen". "Het is een goede zaak, dat nu zoveel medewerkers van onze afdeling Beveiliging het EHBO- diploma op zak hebben. Aange zien deze afdeling continu werkt, zijn er thans ook 's nachts en gedurende de weekeinden mensen op het be drijf, die ingeval van een onge luk eerste hulp kunnen verle nen". Een vergulde heer H. Roozen- daal - hoofd Bedrijfsdienst - stak op donderdagmiddag 26 februari jl. zijn tevredenheid niet onder stoelen of banken. Aandacht voor docter Gispen En hij deed zulks vanaf zijn stoel in het voormalige "Indo nesië kantoor", waar de geslaagden uit zijn handen en die van dokter G.H. Gispen het spiksplinternieuwe EHBO- diploma mochten ontvangen met natuurlijk het daarbij beho rende insigne. Natuurlijk waren de artsen G.H. Gispen en C.M. Helms, alsmede verpleegkundige H.C. de Graaf present: "Want het is tenslotte niet niets, dat van de ze omvangrijke groep slechts één man jammer genoeg de boot miste". De geslaagde cur sisten waren kennelijk ook dik tevreden met de door hen be haalde resultaten, gezien de geanimeerde sfeer tijdens dit toch wel enigermate feestelijke gebeuren, waarbij uiteraard geen verschil werd gemaakt tussen de medewerkers van de afdeling Beveiliging en de mede-cursisten van RSV-data. Alhoewel dokter Helms het toch presteerde om eventjes een inbreuk op dit gelijk heidsprincipe te maken door met een zeer charmant gebaar de enige vrouwelijke deel neemster (Janneke van de Me dische Dienst) een fraaie ruiker te overhandigen. Maar dit ge baar ondervond uiteraard dui delijke instemming en steun van alle overigen, die trouwens de blos van het "slachtoffer" wel wisten te waarderen. Dokter Gispen zag als eerste doel van het EHBO-diploma: hulp aan de medemens. "Be denk daarbij wel, dat u de eerste hulp bent bij een onge val. De arts of verpleegkundige is eigenlijk de tweede hulp. En u heeft nu geleerd hoe u dient te handelen in een dergelijke situatie. Van het grootste be lang daarbij is, dat u honderd procent zeker bent van uzelf. De verworven kennis moet als De heer Roozendaal voert het woord

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 10