m Veiligheidscommissie Bedrijfsschool pakte brandpreventie aan 9 het ware in uw geest geslepen zitten, zodat u onmiddellijk adequaat kunt optreden en vooral ook dat u in dat geval zeer goed weet, wat u dient na te laten". De heer Gispen toonde duide lijk zijn respect voor het studie werk van de geslaagden. "Maar u weet, dat u binnen twee jaar weer een proeve moet afleggen om te bewijzen, dat de kennis niet is te loor geraakt. Daartoe zullen er vervolgcursussen wor den gegeven". Hij beklemtoonde nadrukkelijk het belang van een EHBO- diploma. "Door uw huidige ken nis kan het voorkomen, dat u in uw leven andermans leven redt of voorkomt, dat iemand blij vende schade oploopt. En dat is toch iets zeer waardevols". Hij besloot met instructeur De Graaf voor zijn geweldige en enthousiaste inzet tijdens deze opleiding, geheel binnen het ei gen bedrijf verzorgd, een flinke pluim op de hoed te zetten en betrok daarbij natuurlijk even zeer zijn collega Helms. "Eigenlijk zijn we meteen na de installatie van de veiligheids commissie begonnen. Met be hulp van een checklijst hebben we toen een aantal zaken op een rijtje gezet om na te gaan hoe veilig het werken is op de school en wat nog verbeterd zou kunnen worden". De heer N. de Bie, veiligheids coördinator van de WF Be drijfsschool, is tevreden over de positieve wijze waarop de nieuwe veiligheidsinspecteurs er in hun klas alles aan probe ren te doen om te komen tot een zo veilig mogelijk werkkli maat. Die voortvarende aanpak heeft onlangs geleid tot een uniek project, dat vooral ook door de enthousiaste medewerking van de WF Brandweer een enorm succes is geworden. De heer De Bie: "Om nog even op die checklijst terug te ko men. We hebben de lijst van het GAK als voorbeeld geno men en hebben die aangepast aan de situatie op de school. Bij het punt "brandgevaar" kwamen we tot de conclusie dat er wel voldoende blusmid delen in de school aanwezig zijn, maar dat er van regelmati ge instructie omtrent het ge bruik daarvan eigenlijk geen sprake was". Via de chef van de WF Brand weer kwam men in contact met brandmeester W.G. Erkelens, die zeer positief reageerde en kort daarop een interessante lezing hield over brandpreven tie, waarbij de verschillende blusmiddelen uitgebreid aan de orde kwamen. Om deze materie goed op de jongens te laten inwerken, werd er een opstelwedstrijd aan vastgeknoopt, waarbij Piet Warnaar van de bankwerkers 1A als winnaar uit de bus kwam. Praktijk Bij theorie alleen bleef het ech ter niet, want als er echt brand uitbreekt komt het immers op handelen aan. Daarom had de afdeling Brandweer ervoor ge zorgd, dat de leerlingen ook in de praktijk met de diverse blusmiddelen konden werken. Daartoe verscheen op vrijdag middag 20 februari een brand weerwagen voor de Bedrijfs school met de noodzakelijke uitrusting om van de schoolvei- ligheidsinspecteurs, de klasse oudsten en hun assistenten professioneel ogende spuit gasten te maken. Vervolgens ging het met ge paste spoed naar het bouwdok, een van tevoren zorgvuldig uit gekozen locatie, waar naar har telust kon worden geoefend zonder gevaar voor de onmid dellijke omgeving. Dat het die middag ijskoud was, mocht de jongens totaal niet deren, want brandmeester Erkelens en twee van zijn collega's hadden gezorgd voor een boeiend pro gramma, waarbij het aanpak ken geblazen was. Zo werd er instruktie gegeven in het gebruik van brandslan gen waarmee men daarop een in de brand gestoken stapel hout te lijf mocht gaan. Ook het bestrijden van een olie- brand, het gebruik van het persluchtmasker en de C02en poederblussers werden behan deld. Opvallend was daarbij om te zien hoe verschillend het effect van deze blusmiddelen is. Enthousiasme De heer De Bie is bijzonder in genomen met deze aanpak van de brandpreventie, waarbij hij vooral een pluim op de helm wil steken van de WF Brandweer. "Het enthousiasme waarmee zij dit project hebben aange pakt is werkelijk bewonderens waardig. Zij vonden het leuk om te doen en zijn bereid om volgend jaar de nieuwe lichting leerlingen ook weer te instrue ren. Dat is een goede zaak. De jongens die het deze keer heb ben meegemaakt, weten nu iets van brandpreventie af. Ze hebben bijvoorbeeld geleerd hoe je effectief een brand moet blussen en kunnen doelmatig optreden als dat in de praktijk nodig mocht zijn". Bloemen voor Janneke van docter Helms

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 11