Dankbetuigingen T. Bal Personalia T. Bal II De Harmonie op het podium van "De Doelen" ziek. Fraaie plaatjes waren er van de schietproeven op zee, het werk aan boord en het af meren in de haven, het vlagver toon en verdere ceremonieel tijdens de overdrachten en vooral ook van de ingenieuze hangar voor een helikopter, die in enkele ogenblikken kan wor den omgetoverd tot een heli- kopterdek. De meeste indruk maakten echter de opnamen van de "Nala" tijdens een storm op zee. Hoewel de heer Kienhuis op die dag pijnlijk moest erva ren wat het betekent om be hoorlijk zeeziek te zijn, woog het bereikte resultaat ruim schoots op tegen dit ongerief. Met het vertrek van de "Nala" werd afscheid genomen van een geslaagd nieuwbouwpro ject, dat een duidelijk bewijs vormt van onze know-how op het gebied van de marinebouw. Samenwerking Treffend was de vergelijking tussen het schillen van een ap pel en het draaien van een as. Het betrof hier werkzaamhe den aan assen, die later zou den worden gebruikt voor het bergen van de tanker "Betel- geuse". Meteen volgde een re portage van de reparatie van de schroefasleidingen van het containerschip "Sealand Mar ket", een gecompliceerde op dracht, die mede door de goe de samenwerking tussen WF en RDM tot een goed einde kon worden gebracht. Het volgende reparatiekarwei, dat in deze prachtig van kleur zijnde film aan de orde kwam, was de kopschade van de Chi nese vrachtvaarder "Dong- shan". Een kopschade, die zo als de heer De Ronde in zijn goed verzorgde gesproken commentaar duidelijk maakte, op een heel andere wijze moest worden aangepakt dan de kop schade van de "Lake Anja". Leuk om te zien waren de beel den van twee ijverige Chinezen, die getooid met het traditionele strooien hoofddeksel, bezig waren met het schilderen van de huid. Een ander lid van de bemanning voelde zich zo te zien goed thuis op de rode WF- fiets, waarmee hij voorzichtig een ritje maakte. Hierna werd het publiek beel den voorgeschoteld, die wel le ken op een maanlandschap. Het betrof hier echter een close-up van een lading fos faat, die men uit de bulkcarrier "Caroline P" moest overladen in een lichter, zodat uit het ruim de hoofdmotor van dit schip naar onze machinefa briek kon worden getranspor teerd. Van deze motor was de krukas gebroken, waardoor te vens schade aan het frame ont stond. Voor WF betekende dit een hoogwaardig karwei, dat in dit journaal boeiend in beeld werd gebracht. Aantrekkelijk Een aantrekkelijk punt van dit journaal was de grote afwisse ling in de onderwerpen, want vervolgens was de beurt weer aan de afdeling Nieuwbouw met het plaatsen van de schoorsteen van het S-fregat "Philips van Almonde" en het opdrijven van het tweede door ons te bouwen S-fregat "Bloys van Treslong". Vrolijke muziek Veel belangstelling voor het Journaal en fleurige bloemen luidden de doop in van dit schip, welke ce remonie op charmante wijze werd verricht door mevrouw Van Beek, echtgenote van de Chef Marinestaf. Er was ook een stuk offshore-werk te be wonderen in deze film: WF bouwde een aantal hoekstuk ken voor een booreiland. Tot slot was er de spoedreparatie van het passagiersschip "Blen heim". Tot hoorbaar genoegen van het mannelijk deel van het publiek, "zoomde" de camera bij deze klus even in op een paar wel zeer fraai ogende ste wardessen in bikini. Mooie sfeerbeelden sloten dit uitstekende 29ste bedrijfsjour- naal af, dat samen met een fij ne speelfilm weer garant stond voor een paar genoeglijke bij eenkomsten, die tevens het saamhorigheidsgevoel onder de WF gemeenschap versterk ten. Dankbetuigingen ontvangen in verband met het 40-jarig jubi leum van: G.v.d. Burg H.C. de Graaf W. Vonk A.F.C. Horeman C. van Dijk M.Jansens Dankbetuigingen ontvangen in verband met het 25-jarig jubi leum van: H. Hortensius J.C. de Regt Dankbetuigingen ontvangen in verband met het 10-jarig jubi leum van: F.A. Bagijn A.H. Sanders-Bredius Voor uw blijk van medeleven, betoond na het overlijden van mijn innig geliefde man, betuig ik u mijn oprechte dank. Mevrouw Ch.P. Smelt-van Dijk Voor de door u betoonde deel neming na het overlijden van mijn lieve man, betuig ik u, me de namens de kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. Mevrouw D. Broekzitter-Koster Hierbij betuig ik u, mede na mens de familie, hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man. Mevrouw L.M. Pors-Koster In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: A. Spee bedrijfsverpleger 2-3-1981 A. de Bruyn chauffeur 8-3-1981 In verband met vervroegd uit treden is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: C. van Dijk fitter 31-1-1981 dokverhaler 27-2-1981 W. van Eijnsbergen kraanrijder 27-2-1981

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 13