Vereniging Wilton-Fijenoord afd. Zwemmen 16 Na het optreden na de pauze van de fraaie Explosions en de stoere mannelijke en de charmante vrou welijke tamboers kwam het orkest weer aan bod. In de "Flight of the bumble bee" hoorde je als het ware het beken de gezoem van de hommel: een kort moeilijk stuk. De harmonie slaagde met lof. De trompetsignaal-figuur van de reveille in het leger was gebruikt voor "Valse militaire Beige", een walsje met veel lyriek, uiterst zui ver vertolkt. "Fiesta in Magaluf" zorgde voor enige uitbundigheid. Je hoorde de toreadores de stie ren uitdagen. Pittig, echt Spaans en hulde aan de Harmonie, die swingend besloot met het voor treffelijke "Hootenanny", een lek ker in het gehoor liggend stuk. En natuurlijk moest er een toegift ko men, alvorens met het bal in zaal Harmonie kon worden begonnen, waar men tot laat zich aan een dansje kon wagen op muziek van de "Party sound band". De Tamboers in actie De klarinetgroep stak in goede vorm De grote Harmonie schoot vervol gens meteen raak door de volle in zet, die werd tentoongespreid in "Grande marche": Einzüg der Gaste (Tannhauzer). Het orkest wist deze moeilijke opening vol muzikaliteit en in een geweldige klankkleur verpakt te brengen. Op het oog leek "western rhapso dy" een eenvoudig cowboy-wijsje. Maar door het afwisselende ritme, was dit toch een moeilijke opgave, die men echter perfect uitvoerde. Met het orkest legden ook de solo klarinettisten Marijke van de Haak en Charles de Heij zeer veel ge voel in "Concertino voor twee kla rinetten" van L.F. Herman. Het was een stuk met fraaie Mozart- elementen en tevens lichtvoetige, vrolijke Tirolerfragmenten: een even wonderlijke als gelukkige combinatie. Erg fraai. Met "Patjas" brak de pauze aan. Een Tjechoslowaaks stuk, gecom poneerd door Freek Schorer in ver band met de toenmalige inval in dat land. Het tastbaar gemaakte juk werd op het eind herkenbaar afgeschud. In het Sportfondsenbad te Schie dam worden door onze vereniging verschillende lesuren verzorgd. Diploma 'A' Om voor het diploma 'A' te oefe nen, zijn er voor kinderen vanaf 5 jaar twee mogelijkheden. Elke zaterdag van 12.00 tot 12.45 uur of elke donderdag van 17.15 tot 18.00 uur. Diploma 'B' Kinderen die reeds in het bezit zijn van het 'A' diploma kunnen bij on ze vereniging oefenen voor het 'B' diploma: iedere zaterdag van 12.45 tot 13.30 uur. Zwemvaardigheid 1 Kinderen die voor dit diploma wil len oefenen kunnen ook elke za terdag terecht van 12.45 tot 13.30 uur. Zwemvaardigheid 2 t/m 4 Voor deze diploma's is er bij onze vereniging gelegenheid te oefe nen op elke dinsdag van 17.15 tot 18.00 uur. Vrij zwemmen Voor volwassenen (vanaf 16 jaar) is er gelegenheid om te zwemmen op elke vrijdag van 17.15 tot 18.00 uur. Tevens kunt u als u dat wilt onder begeleiding nog wat aan uw zwemtechniek schaven. Wilt u nog wat meer informatie, dan kunt u hiervoor 15 minuten voor aanvang van de lessen in het zwembad terecht, of bel onze se cretaris de heer A. Hoogendijk, tel. (010) 26 33 98. Vakantie Tijdens de schoolvakantie zullen er geen lessen gegeven worden. De laatste lessen worden op zater dag 4 juli gegeven. Op dinsdag 18 augustus wordt er weer begonnen met de lessen. Het ligt wel in de bedoeling om het vrijdag-uur tijdens de vakantie door te laten gaan. Een aandachtig gehoor De Explosions gaven zich helemaal

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 18