Orde, vlijt en gedrag als cijfers op school vaak ondergewaardeerd Directeur W. Zipp bij jubilea: 3 tekenaar) en vervolgens scha ver. "U werkte daarna aan de sterke arm schaafbank". Metselaar M. Jansens had nog in de Gieterij op Fijenoord ge werkt. "Maar het grootste deel van uw loopbaan bracht u toch door bij de Reparatie en de Nieuwbouw, waarvoor u vooral tegelwerk op de schepen deed. Als hobby doet u veel bejaar- denwerk en in uw vrije tijd staat u ook nog bekend als pi keur, waar het behangen, wit ten en het leggen van vloerbe dekkingen betreft". Een enorme bekendheid bij on ze klantenkring, verzekerings experts enzovoort in zowel binnen- als buitenland heeft de Chef de Bureau S.J. Loos opge bouwd. "U zorgt er voor, dat er goede en betrouwbare rekenin gen van de afdeling Reparatie de deur uitgaan, zodanig dat de klant erop kan bouwen en dat wij er als grote scheepswerf van kunnen leven. U doet dat werk met bijzonder veel verant woordelijkheidsgevoel en ac curatesse, waarbij uw compu terachtig geheugen voor cijfers van grote waarde is". De kwaliteitstechnicus J. Noor- dijk bleek een man met een on derzoekende geest te zijn. "Die komt u goed van pas in het kwaliteitswerk. Maar dat be roep heeft u niet altijd uitgeoe fend. U begon als aankomend ijzerwerker, daarna als werk voorbereider om tenslotte bij de Kwaliteitsdienst terecht te komen. Ook uw cijfers voor or de, vlijt en gedrag laten niets te wensen over!" Projectbaas W. Vonk beschikt ook over het talent om zijn ken nis en ervaring te kunnen over brengen op jongeren. "Dat is niet een ieder gegeven. Maar u kunt het en dat is een goede zaak. U begon als aankomend bankwerker, werd daarna zelfstandig bankwerker en uit eindelijk projectbaas". Als aankomend ijzerwerker was ijzerwerker H.A. van Vre- dendaal zijn loopbaan begon nen. "U verricht uw dagtaak nu bij onze afdeling dokken, waar u een zeer gewaardeerd colle ga bent, terwijl u ook goed met uw superieuren kunt opschie ten". En van projectbaas M.L van Woerden wist de heer Zipp: "U begon als aankomend ijzerwer ker en oefent uw huidige be roep uit bij de afdeling Nieuw bouw Montage. U heeft aan tal loze van onze nieuwbouw- schepen meegewerkt. Nu zet u uw vakbekwaamheid in bij de bouw van de S-fregatten. U be heerst vele technieken en ook van meettechnieken weet u veel. Nadat burgemeester mr G.J. te Loo de Koninklijke Onderschei dingen had uitgereikt, sprak de heer Zipp de jubilaressen met een diensttijd van tien jaar en de jubilarissen met 25 dienstja ren toe. Mej. F.A. Bagijn van de Order Centrale kent vrijwel alle hoek jes en gaatjes van het Hoofd kantoor. "U voert allerlei klus jes prima uit, u kent de weg en in de avonduren volgt u cursus sen in correspondentie en vreemde talen. Prima". De heer Zipp knikte goedkeurend. Boekhoudster mevrouw M.J. Beek-van Pelt is een gewaar deerde kracht op de Salaris administratie. "U bent behulp zaam ingesteld, maar daar naast valt uw betrouwbaarheid Talloze felicitaties Toespraak door de heer Zipp "Op de lagere school kregen wij ook cijfers voor vlijt, orde gedrag. Dat waren van die cij fers, die als het ware onder de streep stonden". De onterechte onderwaarde ring voor dit soort maatstaven, die eigenlijk juist zo bepalend zijn voor de inbreng van een mens in het maatschappelijk leven op welk terrein dan ook, trok het lid der directie, de heer W. Zipp, als een rode draad door zijn persoonlijke toespra ken tot de jubilarissen. De viering van de jubilea vond vrijdagmorgen 20 februari jl. plaats in de kantine Hoofdkan toor. Als eerste van de twaalf mede werkers met een 40-jarig dienstverband sprak de heer Zipp werkvoorbereider G. v.d. Burg toe. "U werd van leerling ijzerwerker na enige tijd aanko mend ijzerwerker om dit beroep tenslotte jarenlang als zelfstandig ijzerwerker uit te oefenen. Daarna werd u werk voorbereider. Ook zat u enkele jaren in de OR. Overigens zijn betrokken rapportcijfers bij u dik in orde!" Koperslager-fitter C. van Dijk werkte jarenlang op bij ons in reparatie liggende schepen. "U weet er de weg op", veron derstelde hij, "maar voor u bij WF kwam zat u nog enige tijd in het bakkersvak om daarna ji naar de RDM te gaan. Daar rwerkte u nog aan de "Nieuw Amsterdam". Na die periode kwam u in 1941 bij WF. En nu bent u via de SUM vervroegd uitgetreden". Bedrijfsverpleger H.C. de Graaf heeft niet zijn hele loopbaan in de medische wereld doorge bracht. "Van aankomend las ser werd u voorman. Daarna ging u als controleur over naar de Geneeskundige Dienst, waarna u weer brood zag in on ze zeer gewaardeerde Bed rijf s- school, waar u lasinstructeur werd. En toen sprong u weer te rug naar de Medische Dienst. Prima". Electrisch lasser P. van Groot- veld is een vakman pur sang. "U weet alles van electrisch lassen. U oefent het vak als zelfstandig lasser uit, maar leerde het al kennen, toen het nog maar net in zijn kinder schoenen stond". Bankwerker H. van Harmeien begon als leerling. "U leerde het vak in een periode, toen er zowel stoom- als motorsche pen voeren. Maar het aardige is natuurlijk, dat u alles van stoomschepen afweet. Een goede zaak is het, dat u ie mand bent, die graag zijn ken nis en ervaring op jongeren kan en wil overbrengen", de heer Zipp knikte hem instemmend toe. Schaver A.F.C. Horeman start te zijn loopbaan bij de bank- werkerij in de Machinefabriek. Hij werd kort hierna traceur (af-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 5