Jubilarissen bezitten grote mate van honkvastheid Burgemeester mr G.J. te Loo: 6 C. v.d. Noll dokmachinist Rep. 25 jaar J.C. de Regt planner B.D. 25 jaar mej. F.A. Bagijn adm. order centr. Rep. 10 jaar mevr. M.J. v. Beek-v. Pelt adm. boekhoudster F A 10 jaar mevr. A.H. Sanders-Bredius kraanrijdster MM/EM 10 jaar Toespraak van de burgemeester "Wat opvallend aan u is, is de grote mate van honkvastheid". Deze constatering deed Schie dams burgemeester mr. G.J. te Loo op vrijdagmorgen 20 febru ari jl. tijdens zijn toespraak tot de jubilarissen in de kantine Hoofdkantoor. Deze honkvastheid blijkt uit het grote aantal dienstjaren, "maar ook", zo zei de burgemeester, "blijkt deze uit het feit, dat men zijn leven altijd met deze regio heeft vervlochten. Men ziet bij een vergelijking van de geboor teplaatsen en de huidige woon plaatsen als het ware een grote constante ingebouwd. Hooguit verwisselde men zijn woon plaats ooit eens met een nabu rige gemeente. Maar wilde sprongen maakte u niet". De burgemeester speldt de heer Loos zijn Koninklijke Onderscheiding op Hij beschouwde het als een voorrecht voor de jubilarissen, dat zij kennelijk altijd in de ge lukkige omstandigheid waren geweest werk te hebben. "Een tijdlang is er nogal relativerend over arbeid gesproken. Sommi gen vroegen zich wel eens af of het werkelijk nodig was werk te hebben om gelukkig te kunnen zijn. Ik heb sterk de indruk, dat u de wezenlijke ervaring bij zich draagt, dat men door een drukke dagtaak te hebben als het ware geen tijd heeft om al te zeer toe te geven aan gevoe lens van verdriet, die een ieder vanzelfsprekend in zijn leven tegen komt. Het nuttig bezig zijn overdag heeft op het ver werken van verdriet een posi tieve invloed. Het verbaast mij niets als het zo zou zijn, dat men door zijn werk over de drempels van verdriet heen ge tild kan worden". In zijn positieve filosofie aan gaande arbeid zag hij werk niet alleen als een bezigheid om loon te verdienen. "De factor arbeid heeft ook duidelijk een maatschappelijke functie als men een en ander grootschalig beschouwt, doch evenzeer een kleinschalige functie, daar waar het functioneren in het gezin betreft". De burgemeester wenste ver volgens alle negen jubilaris sen, die een Koninklijke Onder scheiding ontvingen van harte geluk en daarmee ook het be drijf en de overige jubilarissen om tenslotte de jubilarissen met een onderscheiding nog eens met gevoelens van sym pathie persoonlijk toe te spre ken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 8