Hoogwaardig karwei aan "Garbeta" 8 Na een felle concurrentiestrijd met vele binnen- en buitenland se werven, sleepte WF, doordat zij een korte levertijd kon offre ren, de order in de wacht voor een interessant en hoogwaar dig reparatie-karwei aan de "Garbeta" (18.000 dwt) van de Engelse P O Lines. Dit schip is een zogenaamde LPG/Ammonia-carrier, die te vens diverse andere gassen in vloeibare toestand kan vervoe ren. Wat het ladinggedeelte betreft, moeten de materialen geschikt zijn voor temperaturen tot 50°C, zodat voor de romp, de ladingtanks en de laad- en los- installatie speciaal staal ge bruikt is. Naast het normale onder houdswerk, voerde WF ook re paraties uit aan dit ladingge deelte. Een karwei waaraan - in verband met het speciale mate riaal - de uiterste zorg moest worden besteed. Vooral aan het te verrichten laswerk wer den zeer hoge kwaliteitseisen gesteld. Zo dienden veel lasver- bindingen, onder andere van het pijpwerk, röntgentechnisch te worden onderzocht. Een ander omvangrijk job deed men aan de deepwell-pompen. Voor het lossen van de lading is het schip uitgerust met acht van deze pompen, die recht streeks in de ladingtanks han gen en ruim vijftien meter lang zijn. Zij werden naar onze Ma chinefabriek Reparatie ge transporteerd voor diverse onderhouds- en reparatiewerk zaamheden. Isolatie De "Garbeta" heeft vier lading tanks, die in verband met de la ge temperaturen compleet geï soleerd zijn. WF kreeg opdracht om de ge hele bodem van één van deze ladingtanks opnieuw te isole ren, hetgeen neerkwam op het vernieuwen van zo'n 700 m2 met aluminium afgedekt isolatie-materiaal. Tijdens het verblijf van het schip aan onze werf bleek, dat de bemanning zich duidelijk bewust is van de gevaren die kleven aan het vervoer van der gelijke ladingen en daardoor uiterst zorgvuldig en deskundig te werk gaat bij het bedienen van de apparatuur. Een positief punt was, dat men bereid was de opgedane know how op dit gebied over te dra gen aan de werf. Van P O- zijde was men overigens bij zonder ingenomen met de wij ze waarop het karwei, dat exact volgens de contracttijd werd opgeleverd, door WF is aangepakt. Met deze reparatie klus deed WF weer een brok er varing op, die men met soort gelijke opdrachten verder hoopt uit te bouwen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 10