WF verhelpt problemen met krukas van "Hattan" De Griekse tanker "Hattan" (18.000 dwt) kwam bij WF met schade aan de krukas ter plaat se van cilinder nummer twee van de zes-cilinder Doxford motor. De krimp van de krukwang ten opzichte van de centerkrukpen nr. 2 was zestien millimeter ver gaan en vijfentwintig millimeter ten opzichte van de zijkrukpen nr. 2 vóór. Met hulp van een Doxford servi ce-monteur werd dit probleem aangepakt door de krukpen met koolzuurijs te bevriezen en de krukwang te verwarmen om zo met behulp van hydraulische vij zels de krimpmerken weer in de originele stand terug te brengen. Het gehele karwei werd aan boord uitgevoerd. De "Hattan" zal nog enkele weken bij WF in reparatie blij ven, waarbij na het terugzetten van de krimpmerken de ashalzen waarschijnlijk ter plaatse gesle pen moeten worden. Verder staan er diverse repara tie- en onderhoudswerkzaamhe den op het programma. 12 tien stuks. Nu zitten wij in het offshorewerk. Maar daarnaast ontplooien wij nog de nodige activiteiten in natuurlijk wat nieuwbouw, maar vooral ook marinewerk. Als gezegd: wij hebben een fijne ploeg samen met de controleurs uit onze Machinefabriek, die betrokken zijn bij het uitlijnen, maar die door de jaren heen ook veel kotterwijsheid hebben opge daan. ik heb het nu over de mensen van onze Machinefa briek Reparatie, maar ook over de mensen van onze schroef- en asploeg, die op gezette tij den de kotterploeg vormen en ook het onmisbare onderhoud en de dito voorbereidingen aan de mobiele apparatuur plegen. Mede dankzij hen kunnen wij tegenwoordig snijsnelheden van 200 m halen. Dat is niet misselijk

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 14