Bruisende activiteit op open dag bedrijfsschool Met een magische illustratie van een glazen bol en het pak kende motto "kom bij WF een blik in jouw eigen toekomst werpen" worden middels ad vertenties in diverse bladen veel jongelui en hun ouders naar WF gelokt om een kijkje te nemen op de bedrijfsschool tijdens de jaarlijkse open dag. Het stralende weer op deze zon overgoten zaterdag 11 april en van de school te wachten staat op theoretisch gebied. In dezelfde hal vindt ook het optreden plaats van de Jeugd- harmonie van WF. De jonge musici hebben er duidelijk zin in en weten met lekker vlot werk van onder andere de Beat les de oren van jong en oud te strelen. In één van de hallen staat het uit 1651 stammende uurwerk Jeugdharmonie aan het werk Een bekertje koffie voor iedereen van de klok van de Grote Kerk te Vlaardingen. In nauwe sa menwerking met een commis sie van deskundigen, wordt het uurwerk op de bedrijfsschool opgeknapt om uiteindelijk haar eindbestemming te vinden in de hal van het Vlaardingse stadhuis. Animo Op de administratie van de school toont een glunderende mevrouw Sneep een stapeltje ingevulde aanmeldingsformu lieren. "Er is aardig wat animo. Het is altijd afwachten hoeveel er daadwerkelijk ais leerling ge plaatst worden. Maar toch, het loopt bijzonder goed dit jaar". Ook in de kantine is het nodige te beleven. Behalve dat men hier terecht kan voor een uit stekende kop koffie en zich er van kan vergewissen dat WF veel aandacht besteedt aan het veiligheidsaspect tijdens het werk, zijn er dit jaar drie specia le attracties. De WF Fotoclub geeft acte de presence met een boeiende tentoonstelling van eigen werk en in een van de leslokalen wordt continu een diapresentatie vertoond, die het aantrekkelijke programma, dat de afdeling Vorming en Opleiding uit de hoge hoed ge toverd heeft, zorgen ervoor dat die blik in de toekomst een po sitief beeld oplevert. In de bedrijfsschool zelf gonst het van activiteiten. In alle af delingen doen de leraren en leerlingen hun best om de tal rijke aanwezigen, waaronder Schiedams burgemeester mr G.J. te Loo met zijn gezin, te to nen wat er zoal komt kijken bij bankwerken, scheepsmetaalbe- werken, pijpenbewerken, teke nen, booglassen, draaien en frezen. Uiteraard is ook de meetcursus vertegenwoordigd en in de sportzaal geven de jon gens verbluffende staaltjes van lenigheid en balvaardigheid weg. Sommige jongeren wer pen een voorzichtige blik in de op de expositie van leermidde len uitgestalde boeken om al vast een indruk te krijgen wat hen als toekomstige leerling Burgemeester Mr. G.L. te Loo was ook van de partij

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 17