den kwestie. In 1973 het be zoek van de toenmalige minister-president Den Uyl voor het bijwonen van een OR- vergadering. Hij vroeg aan Bab Blommers tijdens het gesprek over het aantrekken van buiten landse medewerkers: hoeveel buitenlandse medewerkers hebben eigenlijk zitting in jullie OR. Bab Blommers binnen één se conde: precies net zoveel als in uw regering! Zijn er grote veranderingen ge weest? De grootste wijziging is eigen lijk wel, dat Bart Wilton na een 21-jarig voorzitterschap dit |ambt neerlegde in verband met zijn vertrek. Bart Wilton heeft veel baanbrekend werk ver richt. Als echte WF-er had hij wat moeite met de laatste ja ren. Bab Blommers vertrok met pensioen na 20 jaar secretaris te zijn geweest. Het was altijd iemand die er alles recht voor zijn raap uitknalde. Er bestond in de OR een goede samenwer king, die tussen Bab en mij nog wel 30 jaar had mogen duren. Samenwerking betekent in fei te een wisselwerking. Deze kan nooit van één kant komen. Wij trachten de lijn door te trekken. Nog eenmaal per jaar praat ik in Hoek van Holland met Bab Blommers de zaken bij in zijn zomerhuisje. Wij hebben heel wat proble men achter de rug. Er is wel een mineurstemming ontstaan. Het stoppen van onze Machi nefabriek, de Apparatenbouw, verder de capaciteitsplanning RSV, de reorganisatie in de scheepsreparatiesector, noem Ontvangst van premier Den Uyl in De OR in 1966 diverse reorganisaties zijn hier nog maar 2500 man over, ter wijl er een onbalans is ont staan tussen het aantal directe en indirecte personeelsleden. Als oplossing zie ik beslist geen jacht op indirecten. Maar een aantal van 2500 man is te weinig om bedrijfseconomisch gezien goed rendabel te kun nen draaien. De organisatie, die wij nu hebben, moeten wij vasthouden voor de toekomst. Verder moet in goede samen werking en dito overleg met al le macht getracht worden de neergaande lijn om te buigen. Er moet eindelijk eens rust ko men, een adempauze om er daarna weer eens flink ouder- werts tegenaan te kunnen. Werken aan een goede motiva tie voor het hele bedrijf. En ik hoop daaraan zelf nog een goe de bijdrage te kunnen leveren. Die lever ik ook 's avonds en het weekend, want je wordt door dit soort werk opgeslurpt. Gelukkig heb ik een fijne vrouw, die mij weet op te van gen en ik heb fantastische dochters en schoonzoons met liefst zeven klein-kinderen. Tijd voor hobbies is er niet. Ja, vroe ger, toen voetbalde en zwom ik graag. Nu luister ik graag naar goede klassieke muziek. Die zet ik altijd aan op zondag tij dens mijn werk. Zonder kan ik dan niet werken. Ik word nog steeds gedreven door dit werk. Dat is geloof ik mijn rusteloze aard. Je moet je nu eenmaal volledig geven voor deze taak. Je bent ervoor gevraagd; het komt op je af: je moet er niet voor vluchten. maar op. Nu en in de toekomst moeten wij zeer waakzaam blij ven, zorgvuldigheid en waak zaamheid zijn geboden. Want als er ingewikkelde opdrachten of geavanceerd werk komen, moeten wij er wel de mensen voor hebben. En hoge vakbe kwaamheid is makkelijker ge zegd dan gedaan. Wij moeten uitkijken voor een tragedie. En de nieuwe wet op de OR? NVV en NKV waren voorstan ders van een geheel gekozen orgaan, zonder voorzitter directeur. De werknemersorga nisaties en het CNV wilden de oude structuur vasthouden. de OR Mede door het verdeelde SER- advies is er toen een compro mis uit de bus gekomen, met een ingewikkeld vergader- rooster. Wij kennen nu de over legvergadering met de directeur-voorzitter en de OR- vergadering zonder deze. Voor zitter van deze laatste is ons zeer gewaardeerde lid Albert Etman. Ik hoop, dat hij het nog tien jaar zal blijven. Of de nieu we structuur een verbetering is, zullen wij pas over enige tijd kunnen vaststellen. En er zijn nog steeds moeilijke zaken waarmee de OR zich be zig houdt? Wis en zeker (kijkt fel). Na de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 5